Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért próbálom mindig "húzni...

Miért próbálom mindig "húzni az időt" vagy elerelni a figyelmem ha nincs is semmi ami miatt ezt kéne tennem?

Figyelt kérdés

Gyakran van hogy eszembejut hogy csinálnék valamit (pl:olvasás, videójáték)

de inkább folytatom amit azelött csináltam (telózás/zenehalgatás/fekvés egyhelyben) akár órákig. Ez akkor is gyakran így van ha evésről vagy ivásról van szó és sokszor volt hogy csak akkor ettem mikor már kétszer háromszor volt hányingerem. Mivel ilyen alap helyzetekben is van ez a "leblokkolás" vagy "idő húzás" így fontosabb helyzetekben mint pl:tnaulás végképp és ez elég problémás. Kb olyan mintha félnék azt csinálni/mondani amit éppen szeretnék és ezért végül nem csinálok semmit.



2023. jan. 2. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Halogatásnak nevezik, bár az kifejezetten szokatlan, hogy az egyik szórakozás kedvéért halogatod a másik szórakozást. Munkát szoktak halogatni, valami nemkívánatosat.

[link]

2023. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 pont ezért furcsálom mert olyasmiket is halogatok ami szórakoztató vagy olyasmit ami kb alap ösztön mint az evés. Plusz amit helyette csinálok nem feltétlen szórakoztat inkább csak elég hangos (pl zene) ahoz hogy ne figyeljek másra.
2023. jan. 2. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem érzed magad jól a bőrödben, és pótcselekvésekkel el akarod terelni a figyelmedet, lehet, hogy azt se tudod, miről.
2023. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki, hogy napirendet írsz, amihez éppen aznap úgy érzed kedved van. Furának tűnhet de próbáld ki, hogy beosztod a napod cselekvések, programok, evés legyen benne, és addig nem lépsz tovább egy következőre, amíg meg nem csináltad az aktuálisat. Nyílván ne azt írd le, hogy feküdni fogsz 5 órát :D Én akkor csináltam ezt, mikor nagyon sok dolgom volt vagy tudtam elfelejtek valamit, vagy egyszerűen csak tudtam, halogatni fogom a dolgokat. Így pontosan betartottam a napirendet és hasznosnak éreztem magam a nap végére.
2023. jan. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is halogatom még a kedvenc időtöltéseimet is és fogalmam sincs miért
2023. jan. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!