Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szárított élesztős tésztához...

Csedeg kérdése:

Szárított élesztős tésztához figyelmetlenségből sütőport tettem(vaniliás cukor helyett). Croissant-t próbálok barkácsolni, nem dobom ki, csinálom tovább, de mi történhet?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit más lesz az állaga a tésztának, mint eredetileg, de nem kellene, hogy bajt okozzon.

Van olyan pogácsa receptem, amibe élesztő és sütőpor is kell.

2021. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Épp tegnap v. azelőtt volt hasonló kérdés...


Teljesen más állagú lesz a tészta, pont croissant-ot még sose csináltam - de egy vajas-élesztős tészta TOTÁL MÁS mint egy sütőporos...

Biztosan meg lehet majd enni, de nem fogja nyújtani azt az ízélményt, amit elvársz egy croissant-tól... Sütőporral nem alakulnak ki azok a gluténláncok a tésztában, ami kelttésztánál a dagasztás során lesz...

2021. dec. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vaníliás cukor helyett tetted és nem az élesztő helyett, akkor az azt jelenti, hogy az élesztőt beletetted és a sütőport IS.

Bocsáss meg, nem tudok erre a kérdésre válaszolni, hogy milyen az élesztő meg a sütőpor együtt, de majd írd meg az eredményt, mert biztos többeket is érdekel!

2021. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindkettö van a tésztában, akkor kicsit más lehet az állaga, de nem feltétlen lesz észrevehetö a különbség.
2021. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, milyen lett?

Vagy már be is termeltétek?

2021. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz jó
2021. dec. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerült. Picit töményebb lett, nem foszlós, de elfogyott. Bár ilyen állagot még nem csináltam, és nem lesz kedvenc, de elviselhető lett! Köszönöm a válaszokat! :)
2021. dec. 7. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!