Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigykedem másokra...

Miért irigykedem másokra akkor mikor az ismerőseim körében eljegyzés, házasság, gyerek fog születni?

Figyelt kérdés

Irigylem kicsit ezeket a dolgokat, mert nálam még egyik sem valósult meg, és persze ilyenkor jönnek a gratulációk is, mintha ezek olyan csodálatos dolgok lennének pl. gratulálok a házassághoz, egész életen át tartó boldogságot kívánok, vagy, gratulálok a gyermekáldáshoz, a legboldogabb éveitek csak most fognak következni stb.

Nekem meg olyan, mintha ezekből a nagyon jó dolgokból kimaradnék.


2023. jan. 2. 20:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Van kapcsolatom 1 éve.
2023. jan. 2. 20:45
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mert hülye vagy...?" (Fomin elvtárs)


De amúgy valószínűleg azért, mert beléd nevelte a társadalom, a kultúrkör amiből jössz, hogy ezek az "egy és egyetlen helyes értékek" és ezek a "normális emberek által elérendő kötelező célok" és már magad sem érted miért, de belül érzed ezt az irigységed, mert gyerekkorodban sokat hallottad/láttad ezt, lehet már nem is emlékszel rá, imprinting bevésődés.

2023. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mert jobban érdekel mások élete, mint a sajátod, nem rosszból mondom, de ne másokat nézegess, örülj annak ami van, aztán majd eljön mindennek az ideje
2023. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Én hasonlóan éreztem magamat régebben. Viszont belőlem a facebook váltotta ki. Eljegyzési gyűrűk, esküvői fotók, ultrahang képek stb. Mindenhol azt láttam, hogy mindenki mennyire rohadtul megkapta a boldog befejezést, csak én nem. Aztán nem nézegettem, nem pörgettem a facebookot és magamra koncentráltam. Pár évvel később az én tündérmesém is valóra vált. Tudom mit érzel, de szrd le, csak saját magaddal és a saját boldogságoddal foglalkozz!
2023. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kapcsolatba még koraiak lennének ezek a témák. Azért irigykedsz, mert te is ezekre vágysz. Nincs ezzel gond, csak legyél türelmes.
2023. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert idealizálod ezeket az életeseményeket. Ezek nem feltétlenül jó dolgok, nem is a legboldogabbak, és rengeteg nehézséggel teliek.

Hogy ezt most abból hozod, hogy neked nem volt normális családod, vagy éppen semmilyen, azt csak te tudhatod.

2023. jan. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem az az elmeroggyant lány vagy, aki folyton itt hisztizik, hogy mást miért jegyeztek már el, őt meg még nem?

Mondjuk a tanácsom mindenképpen az, hogy ezeken fölösleges egy év után máris feszülni.

2023. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Hans Pötterman ***** válasza:
100%
4 éves kapcsolatban eljegyzés és gyerek nélkül sincsenek ilyen gondolataim. Majd jön minden amikor kényelmes és alkalmas lesz, NEKÜNK, nem pedig azért,hogy mások gratuláljanak az "elért checkpoint"oknál
2023. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
mert rosszul választottál
2023. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

Szia! Én is évekig irigykedtem kicsit a barátnőimre, hogy gyerekeik születtek, én meg dolgozni jártam és 2 rossz kapcsolatom is volt.

Aztán most én is babát várok, de sokkal jobb helyzetben vagyok mint ők, akik egy percet nem dolgoztak baba előtt.

2023. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!