Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a környezetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a környezetem azt diktálja, hogy minél előbb eljegyzés, esküvő gyerek, mert már most elkésem (pedig csak 26N vagyok)?

Figyelt kérdés

Egészen érettségéig az életem iskolából tanulásból állt. Nem mehetettem el bulizni, barátokkal csak havonta egyszer mehettem el sétálni, mert koncentráljak a jövőmre (tanuljak otthon a négyfal között és tilos a férfiakkal való ismerkedés).

Úgy érettségiztem le, hogy sosem voltam részeg, nem volt randim és konkrétan barátaim sem. Viszont nagyon jó eredményeim voltak, így fővárosi egyetemre kerültem. Természetesen szüleim nagyon "fogtak" ekkor is (ellenőrző telefonok, tanulni mindig és minden hétvégén hazajönni).

Titokban ekkor tájt ismerkedtem, de nem voltak komolyan.


Manapság 2 kitűnő diplomám van, több tanulmányi elsimerésem és egy elismert állásom. 2 éve ismerem a páromat (életem első koncertjén találkoztam vele). A szüleim már most azt nyomják: jegyezzen már el, aztán gyors házasság és jöhet gyerek, mire vártok.

S lehet, hogy elcsépelt, de nem is éltem eddig igazán. 26 évesen semmilyen középiskolás és egyetemi élményem nincs csupán az hogy tanultam és az első férfi aki meglát a párom lett. Kapuzárási pánikom van, minél gyorsabban habzsolni szeretném az életet bepótolni az élményeket (fesztiválozni, inni, hülyéskedni, semmit tenni, ismerkedni random emberekkel) Erre a válasz a következő a páromtól és a szüleimtől: ez helytelen dolog, tessék leendő feleségként, anyaként, elismert munkavállalóként viselkedni


Elcsesztem az életem ez egyértelmű. De nem tudom, hogy mit tehetnék?

Párkapcsolatom kiegyensúlyozott, viszont ő is fog (nehogy elrontson a zord világ).


2022. febr. 8. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nehéz helyzet, de vagy beletörődsz és a családodra koncentrálsz, vagy kiéled magad és akkor talán sikerül utána a család gyerekek.


Jó nagy gecık amúgy a szüleid, már bocsi :(

2022. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

"Úgy érettségiztem le, hogy sosem voltam részeg,"


Ez aztán teljesítmény :) Nem úgy van, hogy 18 alatt nem piálunk? :D

Semmiről nem vagy lemaradva és lekésve. A családod és barátod nem teljesen normálisak. A kapcsolatod pedig nem kiegyensúlyozott, mert egy kiegyensúlyozott kapcsolatban boldogok a felek, és te nem vagy az. Meg mi az, hogy "fog", nehogy elrontson a világ?

Én az egész bagázstól eltávolodnék kicsit, a pasival megfontolnám a szakítást és élném a saját életem.


Ja, és semmit nem rontottál el, csak azt, hogy hagytad magad befolyásolni. De még nem késő.

2022. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lachesys ***** válasza:
100%
Hát el kéne döntened, hogy felnosz végre és levalsz a szüleidrol és azt csinálsz amit akarsz, meg ha később meg is bannad, vagy örök életedre egy mások által rangatott bab maradsz, és úgy halsz meg, hogy nem tetted meg a felét se annak amit akartál. Meg donthetsz.
2022. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, minden ami a leírásban van, egy felesleges szöveg.


Egy dolog számít: Élj úgy, ahogy NEKED jó, a többivel ne törődj.

2022. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtasson a tudat hogy sok esetben ez fordítva is igaz.

Nekünk ellenezték, igaz engem fél év után jegyzett el a párom. Ne másnak akarj megfelelni, úgy cselekedj ahogyan neked a legjobb. Folyamatosan megkaptuk hogy nem lesz tartós a kapcsolatunk, mert elsietjük. Erre mi már szépen rácáfoltunk.

2022. febr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen ideje felnőnöd, leginkább agyilag.
2022. febr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok közül, amit be szeretnél pótolni, egyet hagyj ki: az ivást, a többi rendben van. Csak azt nem tudom, hogyan lehet ezt egy kapcsolatban kivitelezni, főleg, hogy elmondásod szerint a pasid is "fog".

N

2022. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

7#

Én se ittam 25 éves koromig semmilyen alkoholt. Aztán 1x 2x kiprobáltam, ha nem viszi túlzásba néha néha belefér. Nem kell teljesen lerészegedni. Kiprobálni jó volt.

2022. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Párkapcsolatom kiegyensúlyozott, viszont ő is fog (nehogy elrontson a zord világ)."

Nekem ebből a mondatból úgy tűnik, hogy csak te gondolod, hogy ez kiegyensúlyozott, és sikerült egy olyan embert találnod magad mellé, akivel nagyon hasonlatos a kapcsolatod, mint a szüleiddel. Ez nem meglepő, a megszokott, kiismert dolog általában biztonságosabbnak tűnik a kapcsolatok terén is, ezt "vonzza be" az ember magának.

Én a helyedben megfontolnám a szakítást, 26 évesen bőven itt az ideje, hogy magaddal törődj.

2022. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!