Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tud sok ember...

Miért nem tud sok ember helyesen írni?

Figyelt kérdés

Én is van, hogy elírok valamit, nem figyelek oda, vessző kimarad stb, de ez mindenkivel megesik szerintem. Arra gondolok, hogy pl valaki a mondandóját ömlesztve, mindenféle vessző, pont nélkül írja le, az ly és a J betűs szavak mindenféle ismerete nélkül. A sorszamok helyesírásáról nem is beszélve. 12-dikén, 13-armadik stb.

Benne vagyok több anyukas csoportban Facebookon és hiába szeretnék elolvasni valamit, egyszerűen se eleje se vége, és konkrétan kiég tőlük a szemem. Hogy lehet, hogy korombeli (30-as) emberek, vagy még idősebbek is ennyire alapvető dolgokat nem tudnak. Tudom most én leszek az okoskodó nyelvtannáci, de nem igaz, hogy valaki tényleg képes leírni azt, hogy szály, ilyedt stb. Ilyen alapszavakat az ember nap mint nap lát leírva, ha máshonnan nem, onnan lehetne tudni.



2023. jan. 7. 10:37
1 2
 1/19 anonim válasza:
71%
Ez elég jo kérdés. Sok ismerősöm pl az igekotos igeket is külön írja, engem az nagyon fel tud húzni. Persze, van, hogy a telefon javítja ki de azért, könyörgöm, azt ne küldje már el, hogy "megtudtam oldani hogy meg vegyem a salatat", ne ez nagyon fáj
2023. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem rossz helyesírású programozóként 30 fele járva és annó ötös magyar érettségit szerző srácként fogok tudni erre válaszolni:D


Szerintem először két részre kell osztani a helyesírási problémákkal küzködő embereket. Az egyik csoport régen se volt jó belőle, még a másik igen. Ugye akik régen se írtak helyesen, azok most se fognak és ők fogják a legnagyobb hibákat elkövetni amiket mindenki ismer, hogy pl mien, jukas és a társai. Te ő velük találkozol inkább, hát most facebookon a legtöbb csoportban nem a mester diplomás emberek fognak kommentelni:D nyílván nem ezen múlik, hogy valaki helyesen ír-e, de nagy a korreláció.

A második csoport azonban érdekesebb, mert ők tudtak helyesen írni és a lényegesebb dolgokra emlékeznek, de pl külön vagy egybe írnak olyan szavakat amiket nem kellene, nos én is ilyen vagyok. Nálam ez egyértelműen a magyar szövegek olvasásának hiánya váltotta ki + az, hogy alig írok magyarul, egyetemen is számoltam vagy programoztam, egyetem után pedig csak angolul írok szinte mindig hivatalos leveleket, dokumentációt, stb. Ez pedig az apróbb nyelvtani hibákat mind elő fogja hozni, mert hiába rögzült pl belénk az, hogy hogy előtt vessző van, mit írunk "ly"-vel és a társai, a külön és egyben írásra a szabályokat hamar elfelejti az ember, olvasás nélkül pedig esélyünk sincs még a megérzésünk alapján helyesen írni ezeket.

2023. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Én érteni vélem mire gondolsz.


Vagy tanulatlanság, vagy igénytelenség, esetleg a kettő keveréke.

Lehet vissza sem olvassa hogy mit vetett oda a képernyőre, csak bepötyögi, ahogy elsőre sikerült, aztán küldi is el.

2023. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Ezért lenne fontos az olvasás,rávenni a gyereket hogy olvasson,mindegy mit,ifjúsági regényt,kaland,sci-fi,romantika-csak minél többet.A könyveket nyomtatás előtt ellenőrzik,átnézik,javítják.Nincsenek benne helyesírási hibák.Aki sokat olvas,sokszor látja ugyanazt a szót,kifejezést helyesen leírva,rögzül benne.Az olvasott ember intelligensebb az átlagnál,ugyanazt a problémát,helyzetet képes több szempontból vizsgálni,van saját véleménye,szinte bármiről lehet vele beszélni.Nem okoz neki gondot,ha írásban kell kifejeznie magát,képes kettőnél több értelmes mondatot leírni.Akiben fiatalon nem alakul ki a kommunikációs képesség,az felnőttként sem fog változni.
2023. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb rosszul helyesíró embernek nem a helyesírási készség a valódi oka, hogy rosszul ír helyesen, hanem egyszerűen csak igénytelen és tiszteletlen a kommunikációs partnereivel. Még csak az igény, a hajlandóság sincs meg bennük arra, hogy megpróbálják tisztelni a többi embert ezen a szinten.
2023. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Én attól kapok agyf*szt, hogy manapság divat az ékezetes betűket fordított ékezetekkel leírni. Hogy ebben mi a frász a menő, arra még mindig nem tudtam rájönni.
2023. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
17%

én pl tabletről írok, ahol nem olyan egyszerű javítani, meg kényelmesebb a felajánlottat használni


mellékesen pedig már nem kapok rá rossz jegyet az iskolában, a neten vagyunk, a helyesírás pedig csak ajánlás, egyáltalán nem kötelező


persze hivatalos vagy üzleti levelet megfelelő helyesírással fogom megírni, de bocs a gyk nem az a szint

2023. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

szokd meg kérdező


engem nagyon zavart az eszek iszok alszok, most már mégis benne van a nyelvtannácik Szent Könyvében


nagyon zavar a macska fel van mászva a fára, illetve az elmúlt években elterjedt kerül is pl a lecke megírásra került, iszonyat, de senki sem érdekel a nyomorom

2023. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
Én tudnék helyesen írni szerintem csak kedvem nincs hozzá
2023. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

#3 nem tanulatlanság vagy igénytelenség

az internet nyelve a beszélt nyelvhez áll közel nem az írott irodalmi nyelvhez

plusz sokan nem képzett gepirok, simán melléütnek


de itt vagyok én, a tablettel

fenti szó: gepirok

nem ajánlotta fel ezért lett ez. most a) vagy kitörlöm a teljes szót a g-ig, vagy megpróbálok bele pozicionálni ami nem szokott sikerülni

gyorsabb a törlés, és akkor jön a nyomva tartott e hogy legyen é. és azért nem é-m mert ahhoz nyomva kell tartani az e-t, váltani jelekre, kötőjel, vissza a betűkre, m, és így tovább. hát tudod mikor

2023. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!