Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb ember lennék, ha átállnák...

Jobb ember lennék, ha átállnák a vegán étrendre? Helyesebb a vegán életmód?

Figyelt kérdés

2017. okt. 26. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem gondolom, hogy helyesebb lenne, vagy hogy jobb ember lennél tőle. Egyrészt, az állatkínzást attól még nem állítod le, másrészt azok az állatok, amiket megeszünk, arra születtek, hogy megegyék őket. Nincs összefüggés a megkínzott kiskutyák és a te étkezésed között. Viszont valamilyen szempontból egészségesebb a vegán étrend. Ha csinálni akarod, csináld, de csak azért, hogy jobb ember legyél, ne! Mert nem leszel az. Ennyitől nem.
2017. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem jobb a vegán étrend, sőt rosszabb. Akármivel akarod pótolni a húst, az csak pótlás marad. Komoly egészségügyi gondjaid lehetnek a későbbiekben.
2017. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem áttérned kellene rá, hanem a jelenlegi étrendbe beépíteni az egészséges kajákat.
2017. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Alain Delon ***** válasza:
59%
Igen, jobb ember lennél, mert a vegán étkezés nagyságrenddel kevesebb környezetterheléssel jár. Én nem vagyok vegán, csak húst és társait nem eszek. Az meg egy demagógia és már rég megdőlt felfogás, hogy a húst nem lehet pótolni mással. Igen, mert nem is kell pótolni.
2017. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Látom nincs szövegértés...Azt kérdeztem,hogy etikai szempontból jobb ember lennék e,nem azt,hogy egészséges e vagy sem..Az meg csak bullshit,hogy egészségtelenebb,mint ha húst is ennék.Ugyan úgy be lehet vinni mintent hús nélkül.Németország legerősebb embere is vegán.Nem az egészség miatt akarok átállni
2017. okt. 26. 17:11
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
igen mivel az állati eredetű dolgok fogyasztása állatkínzás,
2017. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%
Etikai szempontból egyértelműen ez a lehető leghumánusabb életmód.
2017. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Sosem értettem ,mitől humánusabb a húsmentes életmód. A növény is élőlény, az is érez, és azt is meggyilkolják, hogy megegyék...
2017. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
29%
Nem vágom, ha húst eszek sosincs bűntudatom :D
2017. okt. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
60%
Nem csupán a földnek, illetve állatoknak, hanem neked is 1000-szer jobb lenne. :DD
2017. okt. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!