Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek hogyan fog hatni...

Szerintetek hogyan fog hatni az emberekre,hogy egyre csökken az életszínvonaluk?

Figyelt kérdés

Eddig sem volt Magyarországon valami nagy jólét,de bizakodóak voltak az emberek.

Mindenkinek lentebb kell adni az igényeiből.

Persze a munkahelyen ugyanazt várják,van,ahol még versengenek is egymással egy f-s munkahelyen is.

Az embereknek viszont az ad motivációt,ha többet érhetnek el,de legalább ugyanazt a szintet megtarthatják.


Eddig is panaszkodó mentalitás volt jellemző.


2023. jan. 8. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Mivel mindenki szopja a fszt egységesen, jobban viselik.

Ha felmész egy német oldalra, ott is panaszkodnak az emberek.

2023. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Hát amíg a gyorséttermek meg a szórakozóhelyek dugig vannak én nem mondanám, hogy bárki rosszul viselné. Az a baj, hogy aki panaszkodik az általában szórni is szereti. Jobb eset az amikor van is mit.
2023. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Itt? Elintézik azzal, hogyha Gyurcsány lenne a miniszterelnök, akkor még rosszabb volna, utána meg ugyanúgy élvezik tovább a fideszes inflációt.
2023. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a másikat fogja b*tatni, hogy "Neki jár segély, akkor nekem miért nem?", meg akinek van pénze, az továbbra is ugatni fogja a másikra, hogy "Mennyé dóóógozni!".

Mo.-n a legszegényebbeket leszámítva mindenki kamukázik ezerrel, hogy mennyire xar, de azért tudnak sokan továbbra is autót venni/fenntartani ("Mert én megérdemlem" alapon), pulyát gyártani, lakást összehozni.

Hiába is vonyította Viktorta, hogy leszámol a szürke-fekete gazdasággal, ugyanúgy virágzik ez az országan, mint régen, ez meg megint megélhetési lehetőséget ad sokaknak.

Nincs elveszve ez a nép, nyugi!

2023. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

Még mindig sok ember jár éttermekbe, sokszor hétvégén dugig van, a boltokba ugyanúgy látom vásárolni az embereket, talán 1-2 kivétel ha akad...


Az adventi vásáron ugyanúgy megvették az emberek 5x-ös áron az ételeket.


Én még nem vettem észre azt, hogy az embereket ez földhöz verte volna...


akad néhány ember, de ők tényleg rossz körülmények között éltek alapból...és mivel már évekkel ezelőtt is hátrányos helyzetben éltek, most méginkább.


Személy szerint engem annyiban érint, hogy nem tudok ugyanannyit spórolni, nem tudok ugyanannyit félretenni.


Egyrészt a kb. 3x-os gázszámla miatt másrészt a egyes élelmiszerek dupla ára miatt.


Eddig egyre többen félre tudtak tenni gyűjtögetni, jobb autót venni...most nem fognak tudni félretenni az emberek.

2023. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem minden rétegnek csökken az életszínvonal. Ahol a háztartásban kisgyerek baba kiskorú van, milliókat kapnak.
2023. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy része panaszkodik tovább ugyanúgy. Egy kis rész meg fejlődik és tesz érte, hogy ne csökkenjen.
2023. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én se látom ezt a hatalmas visszaesést.

Boltok, éttermek, mozik stb tele.

Én borsodi vagyok, már nem is vagy ember, ha karácsonykor nem mész Zakopane-ba.

Aztán amikor megemlíted, hogy karácsonykor Zakopane, Szilveszter wellness meg stb, akkor hallgatod, hogy ez nehogy már luxus legyen.

Előtte még állítólag enni nem volt mit.

Na akkor döntsük már el, hogy mit akarnak az emberek, mert itt már lassan Dubai is kevés lesz és csak a sírás lesz.

Eszem megáll, de komolyan.

2023. jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8#: Pacsi, nagyon jól leírtad a lényeget:).
2023. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8


Na igen.

Nekem még hatalmas igényeim sincsenek,de ha már az élelmiszeren spórolni kell,akkor nem érzem jól magam.


Nekem is van ismerősöm,aki minden hónapban wellnessezik,meg hiába drága a benzin,akkor is a boltba is autóval megy.


Kezdem azt érezni,hogy nincs jövőkép,visszaugrunk évtizedeket.

Szerintem ennek durva társadalmi hatásai lesznek,még több alkesz,családon belüli erőszak,családi perpatvarok.Még több kivándorló,aki itt marad családot alapítani kevés fog,nyugdíjból megélni nem lehet majd.

Az állami egészségügy egy fos,de magánra keveseknek van pénze.

2023. jan. 8. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!