Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gazdagok a színészek,...

Miért gazdagok a színészek, énekesek, focisták?

Figyelt kérdés
Miért ENNYIRE gazdagok a szórakoztató iparban dolgozó emberek? Miért keres többet az, aki ebben az iparban dolgozik , mint az, aki gyakorlati hasznot teremt a társadalomnak?
2023. jan. 8. 18:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok


Azzal kiegészíteném a válaszom, hogy ha nagyon lecsupaszítjuk a dolgokat, akkor tulajdonképpen a szórakoztatóipar termékei tulajdonképpen a reklámok között űrök helykitöltői csupán. Egy tv csatorna azért vásárol vagy készít(tet) műsorokat, filmeket, sorozatokat, hogy a legyen valami, ami megy a reklámok között. Merthogy a tv a reklámokból él. A mozi is a film előtti reklámokról szól. Meg a sportközvetítés is.

2023. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%

Ezer meg ezer vanabí énekes, színész van Magyarországon, akik konkrétan semmit nem keresnek a művészkedésükkel. Meg van egy pár, akik jól keresnek vele.

Egy átlag boltos többet keres, mint egy átlag színész. Ráadásul ha annyira jó boltos, hogy a saját vállalkozását felfuttatta rendesen, akkor simán többet tud keresni, mint egy művész.

2023. jan. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Általánosítani azért nem szabad, az említett foglalkozások képviselőinek zöme egyáltalán nem él jól, többnyire csak átlagosan, legfeljebb az extra jövedelemhez jutásuk egyszerűbb és gyakoribb, mint az átlagemberé, esetenként más adózási és egyéb szabályok vonatkoznak rájuk, esetenként pedig a honorárium mértékének megállapítása kevésbé tárgyszerű, mint pl. egy takarítónőé. Személyes életük boldogsága meg kifejezetten átlagos.
2023. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy énekes nem lehet mindenki, de nem is annyira fontos énekelni, mint pld vénás injekciót beadni egy újraélesztésnél.

Ezek sarkalatos példák most, tudom.


De nem is a gazdagságot nem értem, hanem a hatalmas szakadékot. Az szerintem nem normális dolog, hogy valaki aki az életét ledolgozta lassan éhen hal, valaki aki pedig rúgja a labdát napi 200 millió feletti pénzt keres. Vagy ott van jó példa a 36 milliós nyeremény a Valóvilágban, ahol valamelyik nap 100 db. feletti tojást törtek szét az egyik villa lakó fején játékból. Értitek mit nem értek ugye? Ezt a rendszert...


Most nem azt akarom ezzel mondani, hogy legyünk egyenlőek mind, tudom, hogy nem ennyire egyszerű a képlet. Viszont szerintem valamilyen szinten azért tart ott a világ ahol tart, mert igazságtalan rendszerben élünk. Persze erről mi is tehetünk.

2023. jan. 8. 18:56
 15/18 anonim ***** válasza:

"Miért gazdagok a színészek, énekesek,...":

Nem mind az:

[link]

[link]

2023. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mára csak tehetségtelen bohócok vannak, akiket futtatnak és az a baj, hogy a nép beéri igénytelen módon velük.Ha le se tojnák őket, akkor nem ez lenne, hanem csak valóban tehetségek.

Meg itt van a vármegyéink ura, aki a falábúakat támogatja, hogy szórakoztassák...

2023. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%

Ez üzlet. Ha te egy munkáltató vagy akkor rajtad múlik hogy mennyi plusz fizetést adsz az alkalmazottainak a kötelezően kívül. Adhatsz az üzletekben dolgozó eladónak 500 ezret is de nem fogsz mert nagyobb nyereséged van ha a minimumot adod neki. Szakembernek azért fogsz többet adni mert ott már versenyhelyzet van. Ha meg akarod tartani a szakit aki neked dolgozik akkor fogsz neki pluszt adni ellentétben az eladó szakmával amit mindenki meg tudja csinálni, ha elmegy az egyik jön helyette 100 másik. Voltam eladó és gyári munkás is mielőtt bárki jönne hogy milyen lenéző vagyok. Nem vagyok. Csak pontosan tudom hogy mivel nincs olyan szakmám amit ne lehetne 3 hónapon belül megtanulni nem fognak utánam kapkodni a munkáltatók.

A híres előadóknál is van verseny pláne a focistáknál. A focisták mondani se kell teljesíteni kell hogy megmaradjanak a klubnál, a klub pedig jó fizetést ad nekik hogy ne szerződjenek más klubhoz. Mint fennt írtam ha egy eladó lelép jön helyette egy ugyanolyan tudású másik ezért nem fog több fizetést kapni. Nem azért mert nem érdemli meg, hanem ez üzlet.

A híres színészeket felkérő cégeknek se lehet megszabni higy mennyit adjanak a színészeknek. Nyilván nekik nem olyan szerződésük van mint egy eladónak hanem bizonyos elvégzett munka után kapnak fizetést, vagy bizonyos mennyiségű albumra szerzőnek le. Nem lehet megszabni pl egy koncervezőnek hogy márpedig annyit adjon az énekesnek/zenekarnak mint egy eladónak. Ha ő többet ad akkor egyszerűen többet ad. Ugyanígy a filmesek. Nyilván egy keresett színésznek több pénzt adnak mert keresettek. Azért mert olyan emberek mint te meg én megnézzük a filmjeiket és meghallgatjuk a zenéjüket. Voltál már koncerten vagy moziban? Kifizettél egy jegyet, ez a te döntesed volt. És volt X ezer másik ember akit ugyanígy senki se kényszerített arra hogy megvegyék a jegyet. Ezekből a jegyekből a szervezőnek jó sok pénze lett aki jól meg fizette az előadót mivel az ő dolga hogy mennyit ad neki. Elvallalhatná 100 euróért is a fellépést az énekes de nem fogja.

Magyarország kicsi, ha már kevesen veszik a jegyet a koncertjeikre akkor egyre kevesebb fellépése lesz egyre kevesebb pénzért amíg már csak a falunapokra fogják elhívni. Ha világhírű nyilván nagyobb a piac, többen ismerik töb helyre hívják, több pénzt kap. Színészek közül se jó mindenki de nagy rajongótáboruk lehet (ellentétben az eladókkal) amíg nézettséget hoz az arca vagy színészi játéka addig pénzt is ezért addig amíg pénzt hoz addig ő is jó fizetést kap.

2023. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
40%
A fizetést nem fontosságért adják, hanem értékért.
2023. jan. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!