Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vegetáriánusok ellenzik a...

A vegetáriánusok ellenzik a vadászatot?

Figyelt kérdés
A túlszaporodás ellen szerintem csak más, mint sportból afrikai nagyvadakra vadászni.

2023. jan. 9. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ha van kedved olvasni.. (nekem nincs)

2023. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A vegetáriánusok éppen úgy nem vélekednek a vadászatról egyformán, mint a húsevők se.

Van aki ellenzi, van aki tudja, hogy fontos és csinálni kell, de a legtöbb embert (akár vega, akár nem) egyszerűen nem érdekli a téma.

2023. jan. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a husevok kozul is sokan ellenzik vagy legalabbis tudni se akarnak rola. Az ember is elegge tulszaporodott amugy.. sok helyen.eleg nagy problemat okoz. Plusz mi vettuk el az elohelyuket. Ugyanolyan lenyek mint mi
2023. jan. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

#3 Sokban téves amit írsz. Azon állatok amiket vadászni kell az emberek lakta területeken, azok eleve el se szaporodnának ha ott nem lenne emberi tevékenység és ennek köszönhetően nem csökkent volna le a ragadozóik száma vagy nem lenne elegendő élelmük, hogy ennyire szaporodjanak.

Ahol nincs ember ott is hullámzóak a populációk létszámai. H kevés a farkas, van elég élelem, akkor a szarvasok szaporodnak, sokasodnak. Ekkor viszont vagy megjelennek a farkasok, hiszen van miből vadászniuk és így nekik is nő a létszámuk, ezek pedig levadásszák a szarvasokat - vagy feleszik az élelmet és egyszerűen sokan a szarvasok közül éhen halnak a télen.

Az ember nem csak elvette az élőhelyet, meg is változtatta. Ahol nekünk terem élelem, ott a növényevő állatok is több élelmet találnak. Ahogy minket fenyegetnek a ragadozók és ezért csökkentjük vadászattal a számukat, ott ezzel más állatoknak sem lesz ragadozója.

2023. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elvoltak ok eddig is beavatkozas nelkul. De akkor aztmondod h az emberek hibaja miatt kell oket irtani. Ez mitol jobb. Mindenkepp az ember a gci
2023. jan. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

#5 szerintem olvasd el újra az 5-t és most már figyelj az értelmére, mert semmi ilyet nem írtam. Miért kell hülyének lenned?

Az ember nem csak rontott az állatok életlehetőségein hanem javított is. A vadászat meg pont nem irtást jelent. de úgy látszik hogy nem is akarod felfogni a különbséget.

2023. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kar h nincs nalunk erosebb faj. Ok is segthetnenek rajtunk. Megoldanak a tulnepesedest, ehezest. Javithatnak az eletlehetosegeinket.
2023. jan. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
A vadgazdálkodás szükségességét elismerem, a hobbivadászokat viszont szívből gyűlölöm, a társadalom legaljának tartom őket.
2023. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 Megint a gond az, hogy nem tudod helyén kezelni a dolgokat.

Akik rosszat tesznek azok azok akik kimennek és csak lövöldöznek mindenre ami mozog, mert az poén. A hobbivadász nem ezt jelenti, hanem hogy alkalmanként vesz részt vadászaton.

Ha ez a vadászat a vadgazdálkodás része akkor nincsen vele semmi gond.

Ez a fogalom a köznyelvben egyszerre takarja azokat akik valóban szakszerűen, a legális keretek között vadásznak csak nem ez a foglalkozásuk vagy nem egy állandó tagjai egy vadászattal és vadgazdálkodással foglalkozó csoportnak - meg azokat is akik nem is igazi vadászok, csak gyilkolászni szeretik az állatokat. Ez utóbbi a megvetendő, aki csakis emiatt megy vadászni, hogy ölhessen, lövöldözhessen élő célpontra.

2023. jan. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akik etikai okokból vegetáriánusok, azok valószínűleg (és azért csak valószínűleg, mert valóban nehéz nagy általánosságban beszélni csomó emberről különböző hátterekkel) ellenzik, hiszen számukra az állatok életének kioltása nem elfogadható.

Akik azért vegák, mert nem szeretik a húst, vagy rosszul vannak tőle talán kevésbé vélekednek negatívan a dologról.

A környzetvédelmi okokból vegák esetében szerintem meg az az érv számít elég erősnek, hogy megölni egy vadat saját magad számára, és azt csinálni vele, amit szeretnél még mindig mérföldekkel jobb, mint a nagyüzemi állattartás, ami károsanyag-kibocsátás szempontjából világelső indusztria.

2023. jan. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!