Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora része nem...

Az emberek mekkora része nem hízna el, ha odafigyelne a táplálkozásra és a mozgásra?

Figyelt kérdés

Az elhízás elég nagy probléma a fejlett világban és nehéz társadalmi vitát kezdeményezni róla, mert nagyon sokan érzékenyek erre és nyilván könnyebb megsértődni, mint valamit aktívan tenni ellene. Ha megnézzük a Balatonon milyen képek készültek a '70-es években, ott azért sokkal vékonyabb mindenki. Van egy-két teltebb ember is, de átlagban és főleg fiataloknál egyáltalán nem volt jellemző.

Szóval az életmóddal egyértelműen összefügg az elhízás és sokkal kevesebb kövér ember lenne, ha odafigyelne a minőségi étkezésre és a megfelelő mozgásra. Azt is meglehet figyelni, hogy értelmiségi emberek körében kevesebb az elhízott, ők tudatosabbak ilyen szempontból. Másik oldalon meg ha a cigányokat nézzük, köztük szinte mindenki az, főleg a nők.



2023. jan. 10. 10:31
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
67%
Nagy. Elenyésző kisebbség van elhízva gyógyszer vagy betegség miatt, a többség egyszerűen csak túl sokat eszik és túl keveset mozog.
2023. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
GYakorlatilag 1 % az, akinek egészségügyi oka van az elhízásra, a többi csak többet eszik és kevesebbet mozog, mint kellene.
2023. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkinek most is meg van a lehetősége, hogy odafigyeljen az étkezésére, mozogjon..stb. de a mai lusta, egészségtelen világnak nem ez a célja. Hárítsd a felelősséget, vigyél vagyonokat az orvosokhoz, legyél minél betegebb és elhízottabb.

Mindenki saját magáért a felelős. Aki nem akar egészséges, hosszú életet, az nyugodtan hízzon el, éljen minősíthetetlen ételeken, ne mozogjon semmit, legyen több káros szenvedélye, plusz ugye még nem is említettük a különböző pszichés betegségeket, a stresszt.


Értelmiségi körökben is van sok elhízott. A kövérség nem tanultságtól függ.

2023. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Az a gond, hogy ez a szellemi képességekkel függ össze. Csak egészségesen táplálkozni és mozogni nem elég ahhoz, hogy tartósan jó formában legyen valaki. A fejben lévő gondolatok, boldogságérzés vagy sajnos nem érzés hat ki a testünkre. Mindig a test jelez először, ha a belsőben valahol zavar van. Csak nem fektetünk munkát abba, hogy feltérképezzük. Inkább bekapkodjuk a gyógyszert, fogyibogyit, sokat eszünk, ha szorongunk, ha fáj a fejünk, akkor is a gyógyszer az első. Persze vannak kivételek, de ez az általános.

És persze kiírjuk mindenhova, hogy valaki segítsen lefogyni, mert még abba sem fektetünk munkát, hogy utánanézzünk. Egyszerűen lusta a magyar a belsőjével szemben, viszont tropára teszi az állandó csinálni akarással a testét. A rohanás, a pénzhajszolás, az állandó takarítási mánia, a nőknél főleg. Egyszerűen úgy érzik, hogy ha 20 percre is leülnek, a mosatlan meg ott áll, akkor értéktelenek. Képtelenek lelassulni. Jó most így a végére összekuszáltam, mert több dolgot belevettem.

De a lényeg, hogy az egészség a fejben van, és onnan kapja a test.

2023. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%
Mindigis voltak és lesznek elhízott emberek xd szerintem arra gondolsz, hogy a gazdagabb emberek minöségibb ételeket engedhetnek meg maguknak, míg a szegényebbek krumplit krumplival, húst hússal, de ez származástól független. Amúgy biztos sokan nem híznának el, de valakit ez nem érdekel ennyire.
2023. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Igen, szerintem az elhízott emberek elenyésző része az, aki ne tudna lefogyni, a különbség inkább abban áll, hogy kinek mennyit kell tennie érte.


"sokan érzékenyek erre és nyilván könnyebb megsértődni"


Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Azt állítod, hogy ezek az emberek hiúságból nem néznek szembe a valósággal, de azt tapasztalom, hogy ez a legritkább esetben igaz. Sokkal inkább van szó arról, hogy a kövér ember kövérként azonosítja magát, és nem is tudja elképzelni, hogy ezen változtatni tudna.


"a gazdagabb emberek minöségibb ételeket engedhetnek meg maguknak"


Nem én írtam a hozzászólást, csak beszállok: igen, ez igaz, de szerintem nem ez a fő ok. Az evés evolúciós önjutalmazás, és az alsóbb társadalmi rétegekre jellemzőbb az ilyen örömök hajszolása, mert sem lehetőségek, sem szokások terén nincs "jobb". Ugyanezért van az, hogy éppen azok a rétegek isznak és dohányoznak többet, akik amúgy baromira nem engedhetnék meg maguknak.

2023. jan. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%
2: Ezt az 1%-ot honnan szedted?? Saját elméleted vagy valós?
2023. jan. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ahogy te is írtad az életmódunk az össze függ az elhízással.

Olyan világban élünk, hogy a legtöbb ember stresszel és idegeskedik valamin, napi szinten. Így a rendes evésre már nincs is ideje, gyorsan eszik valami sz@rt, és kész le van tudva a kajálás.

Az utóbbi 15-20 évben, egyre jobban terjedtek el a sok hulladék amit hajának mernek hívni, és sokan ezeket eszik napi szinten.

Egyszer menjél be a boltba, és nézd meg hogy miből áll össze a legtöbb kaja. Szinte majdnem, minden termékben ott van a cukor.

Természetesen nem elhanyagolható, hogy sok embernek a napi mozgás, csupán annyi, hogy elsétál a kocsihoz. Az emberiség el van kényelmesedve.

Évekkel ezelőtt volt egy kutatás, hogy mennyit mozognak az emberek Északamerikában. Az emberek nagy részének, a napi 2000 lépés se volt meg.

Ugyan ez igaz lenne, a legtöbb Európai országra is.

Már lassan ott tartunk, hogy a wc-re is kocsival mennek sokan.

Röviden a válasz, elvagyunk kényelmesedve.

2023. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

Jelentős részük. Még azoknál is, akiknél hormonális probléma áll a háttérben, létezik olyan étrend, ami segít ezen. Például elég egyértelmű, hogy egy IR betegnél nagyon meghatározó az étrend, attól függetlenül, hogy hormonális eredetűek a problémái.


De egyébként ez egy oda-vissza folyamat. Én például sosem voltam igazán kövér, de mikor a BMI-m felszökött a túlsúlyos tartomány aljára (és nem azért, mert az izomtömegem annyira nagy lett volna, tényleg volt rajtam zsír rendesen), a menstruációm is sokkal hosszabb és fájdalmasabb volt. Lefogytam és egyből nem volt ilyen problémám. Ugyanez igaz az aknéra is.

2023. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Kései Sirató ***** válasza:
97%
Legalább 95 %-uk.
2023. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!