Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az irigység ellenszere?

Mi az irigység ellenszere?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 21:19
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Igen. Most, hogy pontosítottál már több értelme van. Van olyan szép aki klassz.
2023. jan. 10. 22:17
 12/32 anonim ***** válasza:
27%

A szépséget nézni jó. :) Tehát pont te jársz vele jól, meg az ismerősei, amíg a szép ember meg csak úgy van, hiszen nem látja magát.


Ha a sikereire vagy irigy, amiket a szépségével ért el - olyanok meg lehet, nincsenek is, csak odaképzeled, és ezt egy jó részletes baráti beszélgetéssel tudhatod meg.

2023. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

Jól értelmezem, hogy egy szép ember külsejére vagy irigy?


Nem tudom hány éves vagy, de én pl ezt idővel kinőttem. Feltételezem, hogy nagyon fiatal lehetsz. Én inkább olyasmi miatt szoktam "irigy" lenni, ami teljesítmény kérdése, nem adottságé. Gondolom idővel te is ki fogod ezt nőni.

2023. jan. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Ez nem a fiatalságon múlik. Pont a minél több tapasztalat teszi.

Arra, amit megszerezhetsz felesleges irigynek lenni. Hiszen csak tenni kell érte.


Amit viszont valaki érdem nélkül kap, ilyen a szépség, és más nem szerezheti meg, mint írtam, arra azért érthető, hogy néha irigy az ember. És ennek leküzdését lenne jó tudni. Bár érkezett pár jó tipp.

2023. jan. 11. 11:06
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
De ki ez az ember, hogy ennyire irigy vagy rá? Rokon, barát, ismerős vagy valami híresség?
2023. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
A jelenségre, mint olyan vagyok irigy. Bármit teszek és bármennyire is nyomom el, időről-időre minden közösségben szembesülnöm kell vele. Te lehetsz akármilyen jófej, vagy értelmes, vagy bármi, amiért keményen megdolgoztál, jön egy szép ember, és a nyálukat csorgatják utána. Nem mondom, hogy rá haragszom, de bánt ez a dolog. Mint az élet egyik igazságtalansága.
2023. jan. 11. 21:45
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem tudom, hogy te milyen társasággal veszed magad körbe, de pl én ezt nem nagyon tapasztalom. Persze biztos vannak ilyen szituációk az életben, de szerintem senki nem fordít akkora hangsúlyt a külsőre, mint azt hiszed. Valamennyit biztos számít, de inkább csak párkapcsolat terén, sima emberi kapcsolatoknál nem igazán.
2023. jan. 12. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Hát pont a párkapcsolat a lényeg.
2023. jan. 12. 10:19
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elengeded, hogy almát hasonlítanál körtéhez egyfolytában, és azt is nagyon gyorsan elengeded, hogy megváltoztathatatlan dolgokon forrongj, mintha kötelező lenne, akkor ami marad, annak már lehet köze a valósághoz. Ez így most kb az, amikor ilyen csimpánz mozdulatokkal, kitartóan erőlteti Lajoska a háromszöget a négyszögbe a formaillesztős játékban.
2023. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Pont ezért kértem tanácsot, mert nehezemre esik elengedni. :D
2023. jan. 12. 14:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!