Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz dolog irigynek lenni...

Rossz dolog irigynek lenni egy ilyen helyzetben,vagy ez normális és egyszer kinövöm?

Figyelt kérdés
Egyik haveromra(6 éves korom óta ismerem) irigy vagyok és bűndtadom van ezért. Ne értsétek félre, szeretem őt és segítenék neki bármiben, de már régóta érzek így. Rohadt gazdag szülei vannak és kb mindene megvan. Nyaranta mindig külföldre utaznak, a hűtő mindig tele, kvadrága gépe és telefonja van(ezeket előszeretettel szokta széttörni, csak mert "dühös" és másnap lesz neki drágább) , 5x akkora a szobája mint az én kis lyukam, és önvédelmi órákra jár. Nekem még soha apám se volt,aki megtanított volna, ezért a C betűs polgároktról kellet a "gyakorlatban" megtanulnom. Gyerek vagyok még szóval lehet majd kiönövöm ezt az érzést. De ha nem, akkor tudni szeretném hogy ez az érzés normális e?

2022. dec. 18. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Mindenkinek más adatott meg, ezt el kell fogadni. Ha tanulsz és lesz egy jó szakmád/munkád te is lehetsz gazdag, de ha tojsz rá akkor ugyan ebben maradsz és az irigység megmarad.


Az emberek nagyrésze irigy.

Lehet az ő szülei is szegényen kezdték!

2022. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha-ha... újabb sztori? Most már nem a tesó meg unokahúg töri össze a drága gépeket, hanem a sztori főszereplője?


LOL

2022. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, vagy kinövöd, vagy nem. 28 éves vagyok, időnként érzek irigységet, ha valakinek olyasmije van, ami nekem nincs, és nem az én hibámból nincs. Viszont, amit érzékelek, hogy felnőtt korban már tudom helyén kezelni az irigységet, bele tudok törődni, hogy ezt érzem, és ez nem az illető hibája, nem haragudhatok rá, amiért ő milliomos, mert örökölt, nekem meg ott kellett hagyni az egyetemet mert annyit kellett dolgozni, csak hogy egyek meg lakjak valahol, meg azt is megértettem, hogy nem is az én hibám, igazságtalan az élet, ebbe belenyugodtam, és már nem érdekel igazából.

Szóval ja, azt hiszem, kinövöd.

2022. dec. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!