Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is találkozott olyan...

Más is találkozott olyan helyzettel, hogy interneten (például akár a Gyakorin) teljesen más volt a többség válasza egy adott témában mint a valóságban?

Figyelt kérdés

Én rengeteg alkalommal éltem már át azt, hogy a mindennapi (régen középsuli, aztán egyetemi, ma már munkahelyi) közegemben tapasztaltakhoz képest egy "alternatív valóság" az ami itt a gyakorin vagy egyéb fórumokon zajlik.


Olyan vélemények tudnak itt többségbe kerülni néha amikkel a valóságban elvétve vagy szinte soha nem is találkozok. És ugyanez fordítva.

Teljesen megszokott és köznapi állásoontok válnak láthatatlanná a neten.


Nektek milyen ilyen élményeitek voltak?



2023. jan. 11. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Itt rengeteg a szélsőségesen introvertált, illetve magányos ember. Elég megnézni azokat a kérdéseket, hogy kinek hány barátja van, ki hogyan tölti a szilveszert, ki mit gondol az emberekről stb.
2023. jan. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én csak nagyon ritkán tapasztalok ilyet, a környezetemben a többség véleménye legtöbbször hasonló az ittenihez. Hogy ez jó-e, az már más kérdés.
2023. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerencsére a gyakorinak semmi köze a valósághoz.
2023. jan. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez jó utolsó


😃


De akkor miért vagy itt? Amúgy magamtól is rendre megkérdezem ugyanezt.

2023. jan. 11. 12:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, olyan is volt, hogy leírtam a véleményemet (amiben az emberek többsége egyetért), és még jól le is hurrogtak
2023. jan. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Például?
2023. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nagyon jellemző tapasztalatom nekem is, kérdező!


Sokszor elgondolkodom, miféle emberek írogatnak ide...

2023. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Én is állandóan ezt tapasztalom :D

Személyes kedvenceim, sorrendben:

1. Kislányokra gerjedni normális, amennyiben már menstruálnak, akkor is, ha az a kislány 7-9, szélsőséges esetben 5 éves. Oldalakon keresztül vitatkoztam azokkal akik ezt állították, hogy miért rohadtul nem oké, és én voltam majdnem 0%-ra leszavazva.

2. Az a normális, aki éhezik. Aki napi 5x eszik kisebb adagokat az zabál mint a disznó (pedig kismillió kutatás van róla, hogy az 5 étkezés a legnormálisabb).

3. Köteles vagy 0-24-ben visszaírni az embernek, olyan nincs hogy te el vagy foglalva valamivel, a másik akkor is elsőbbséget élvez. Mikor ezzel ellenkező véleményt írtam, le lettem szavazva a francba.

2023. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A szex kategóriában ez nagyon gyakori.
2023. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé terjengenek mostanság a szélsőséges és kiforgatott nézetek, az internetnek hála. Egyre többször látom én is, pl itt gyakorin is, hogy 1-1 témán belül akár túlsúlyba kerülnek. Szerintem ez főleg azon is múlik, hogy 1-1 témába épp milyen emberek keverednek oda, legyen szó kommentelőkről, vagy értékelőkről. Azért túlzottan reprezentatívnak még így se mondanám, a legforgalmasabb témáknál is kb 20-30 hasznosságjelző értékelés volt a maximum amit eddig láttam, az átlag témakörökben pedig jóval kevesebb, legyen mondjuk átlag 4-5-6. Szóval ahogy fentebb mondtam, szerintem ez csakis azon múlik, hogy kik vannak épp ott jelen abban az adott beszélgetésben, az fogja súlyozni ezt a jelenséget is.

Egyébként nekem úgy tűnik mintha kb 2020 óta jobban terjedne a hülyeség itt is. Azóta van hogy sokkal többször látom hogy a szélsőséges baromság kap támogatást, és a normális, akár szakértői véleményt meg lepontozzák.

2023. jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!