Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is találkozott olyan...

Más is találkozott olyan helyzettel, hogy interneten (például akár a Gyakorin) teljesen más volt a többség válasza egy adott témában mint a valóságban?

Figyelt kérdés

Én rengeteg alkalommal éltem már át azt, hogy a mindennapi (régen középsuli, aztán egyetemi, ma már munkahelyi) közegemben tapasztaltakhoz képest egy "alternatív valóság" az ami itt a gyakorin vagy egyéb fórumokon zajlik.


Olyan vélemények tudnak itt többségbe kerülni néha amikkel a valóságban elvétve vagy szinte soha nem is találkozok. És ugyanez fordítva.

Teljesen megszokott és köznapi állásoontok válnak láthatatlanná a neten.


Nektek milyen ilyen élményeitek voltak?



2023. jan. 11. 12:20
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Konkrét példa ma is:


Megint van egy kérdés hogy a nőknek vagy a férfiaknak-e a könnyebb.

És megint megy a bólogatás, hogy "igen igen, azonos pozícióban lévő nők és férfiak nem ugyanannyit keresnek mert a nőket diszkriminálják".


Volt életemben tippre 6 olyan munkahely ahol nőkkel dolgoztam azonos pozícióban. Soha nem hallottam ilyesmiről.


Ahol meg közös megegyezéssel volt kikalkulálva a munkabér, arra nem lehet mit mondani... mondjon mindenki többet.

2023. jan. 12. 12:52
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont pár napja volt egy pár... "incidens", ami miatt pontosan ezen gondolkodtam el. Lassan már ijesztő, miket írogatnak ki. Közben meg nem tudok nem gondolni arra, hogy ezek az emberek, ilyen gondolkodással, akár mellettem is ülhetnek a buszon, mögöttem/előttem állhatnak a sorban, meg ilyenek..


-voltak, akik szerint az teljesen normális dolog, hogy fiatal lányoknak szólnak be idős munkások, ilyen "van gazdád, cicám?" szinten, akik amúgy a nagypapájuk lehetnének. Amikor meg leírtam, mennyire megalázó és lekicsinylő egy dolog, mennyire rosszul tudom érezni utána magam, még engem támadtak be. (sosem viselek kirívó ruhákat amúgy, még csak ki sem tűnök a tömegből)

-volt egy kérdező, aki azon akadt ki, hogy egyöntetűen az összes (lány, nő) válaszoló nem engedné meg neki (fiú), hogy kérdezés után megfogja a karjukat. Köztük amúgy én sem. És még neki állt feljebb. A végkifejlet nem tudom mi lett, mert elég hamar töröltem a megválaszoltjaim közül.

-az utolsót pedig írták már előttem, az az ominózus légy elérhető 24/7. Én is volt már, hogy többször leírtam, hogy mennyire nem reális elvárás, hogy azonnal írj vissza, legyél mindig elérhető mindenkinek a mai világban. Szinte mindig a leginkább lepontozottabbak közt voltam, rosszabb esetben még belém is álltak, pedig támadás, bunkózás nélkül fejtettem ki a véleményem.

2023. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Tele van az oldal incelekkel, akkor mirol is beszelunk?
2023. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Konkrétan itt én is annak vagyok nevezve. De lám, pont tegnap beszélgettem 27 éves kolléganővel erről és képzeld, egyetért velem abban hogy nehéz párt találni, és meglepődött azon hogy nincs 2 éve tartósan párom.

Gyakorin talán már odáig ki van tolva az incel fogalma, hogy bármilyen ismerkedni akaró férfi aki valamiért nem szimpatikus. Ennyit is ér eg a fogalom.


Szóval itt nagypofával dől a sok anonim akárkibárkiből ah incelezés, a valóságban viszont senki nem ekkora prosztó gyökér hogy egy szingli pasinak kapásból ezzel szóljon be. Vagy lehet hogy a valóságban a 185 centim és 85 kilóm a visszatartó tényezője a helyi kis beszólogafóknak. Ha az ember nincs pofon sugáron belül akkor egyből megenged magának olyan stílust ami élőben egyértelműen pofonnal járna.

Itt következmény nélkül lehet beszólogatni.

2023. jan. 14. 07:31
 15/16 anonim válasza:
Rossz állapotban van a társadalom.
2023. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy újabb gyöngyszem: gáz, baj van veled, ha nem utálod az egyetemet és közben még jól is érzed magad ott.
2023. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!