Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen az az ember, aki...

Milyen az az ember, aki számító? Én hogyan ismerhetem fel magamban, ha szám1tó vagyok?

Figyelt kérdés
A második fontosabb, mert lelkiismeret furdalásom van, de itt nem írnám le miért.
2023. jan. 11. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Nőnemű és elmúlt 12 éves.
2023. jan. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
:))))))))))))
2023. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam az í betűt.
2023. jan. 11. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:
19%
Értettük így is a kérdésed. Az első válaszolón nevettem:)
2023. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Miért merült fel benned ez a kérdés?
2023. jan. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kihasználja a másik óvatlanságát: ha rájössz, szóba hozod, akkor is úgy viselkedik, hogy ő nem hibás semmiben sem, de "te" nagyon gonosz vagy; eljátssza, hogy ő mennyire szerencsétlen, akár hisztit is csap, hogy őt ne "bántsa", ne adjon neki feladatot sem. Ha előre tuddja, hogy mondjuk jövőhét kedden lesz valami nehézség, ellenőrzés, stb. a munkahelyen, akkor épp neki lesz akkor valami elfoglaltsága, hogy ne kelljen bemennie.
2023. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Csak akkor keresed, ha kell valami tőle.
2023. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha az emberi kapcsolataidban döntéshelyzetekben többnyire és elsősorban azt nézed, hogy NEKED mi jó. Majdnem mindig a mentén döntesz, hogy NEKED mi lenne jobb, te mit akarsz, lesz-e belőle hasznod, fel tudod-e használni a segítséget, szívességet, amit adsz/nyújtasz bármilyen módon a magad javára később. Ha tőled kérnek ELSŐSORBAN azt vizsgálod meg, hogy ha teljesíted a kérést fog-e neked ebből hasznod származni.


Egy kicsit mindenki számító, ne hazudjunk magunknak, de szerintem az a fő választó vonal, hogy

a) milyen gyakran segítesz/döntesz érdekből,

b) mennyire csinálod ezt azokkal, akik elméletileg közel állnak hozzád (család, barátok).


Nagyon kevés valóban önzetlen ember van, aki mindig más érdekét nézi (én sem vagyok kivétel, bár alapvetően jószívő, segítőkész embernek tartom magam), de ha valaki újra és újra csak a saját érdekeit nézi, főleg még azokkal szemben is, akik közel állnak hozzá, azt nevezzük számítónak.

2023. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!