Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljon az az ember aki...

Mit csináljon az az ember aki nincs tisztában azzal, hogy mihez kezdjen az életével?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy egyesek tudják, mások viszont nem? Lehetséges hogy mindenki úgy születik hogy tudni fogja ha érettebb lesz, de pl, az életkörülményei miatt ezt az érzést elnyomta vagyis nem fejlődött egészségesen, illetve nem volt lehetősége jobban élni? Vagy ez egyszerűen úgy működik hogy egyesek tudják, mit akarnak majd, mások meg nem, aztán élnek ahogy élnek? Vagy csak az illető nem találkozott még azzal a céllal amit szeretne csinálni? Nem hiszem hogy ez egy ilyen előre megírt dolog. Szerintem senki más nem mondhatja meg helyettünk, hogy mihez kezdjünk a megmaradt időnkkel. Úgy gondolom hogy az önismeret közelebb vihet ehhez a kérdéshez, csak még nem találtam meg a megfelelő kérdést. Olvastam valahol, hogy tegyük fel hogy annyi pénzem lenne hogy nyugodtan azt dolgozhatnék amit csak akarok. Mihez kezdenék, mit csinálnék? Vagy mi az amit ingyen is megtennék? Vannak hobbijaim, de ha pénzért csinálnám azokat, akkor lehet nem akarnám tovább, mert az már nem lenne ugyanaz. Lenne egyfajta nyomás ami miatt teherként érném meg. Legalább is én. Ti hogyan találtátok meg a sajátotokat?

2023. jan. 15. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez nekem is kérdés.. Te hány éves vagy?
2023. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Egy ovis is tisztában van vele.

Valahol mindig is vannak mindenkinek álmai vágyai csak később azokat elnyomják magukban.

2023. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%

Nekem ugyanez van. És mindig azt kapom erre válaszul nálam idősebbektől, hogy én meg fiatal vagyok, és még rengeteg időm van.

Igen, 20 év helyett, 50 évvel nem tudok mit csinálni. Most akkor ez miért jobb?

De tökmidnegy, mert valszeg úgyis dolgozni fogok végig. Szóval nem kell aggódni, hogy esetleg talán még rájövök, mert nem lesz rá időm 😅


26/N

2023. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

2

Hát nem tudom én oviban se voltam tisztában vele...

2023. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Csak olyanra koncentrálj amit élvezettel csinálsz, csinálnál. Lehet, hogy " csak" 50 évesen találod meg ami neked fekszik. Viszont ahhoz kellenek a tapasztalataid.
2023. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Ismerős szitu:)


Én is nehezen kormányzom az életem hajóját, inkább sodródom. Vagyis egy pontig amíg már valóban szükséges hogy valamilyen változást eszközöljek az életemben. Most is egy ilyen előtt vagyok.

Utóbbi időben úgy vagyok vele hogy addig maradok egy egy élethelyzetben, amíg meg nem unom, és saját magam ki nem akarok lépni belőle. Igazából ez ilyen sodródom az árral dolog. Volt munka amit évekig nagy odaadással csináltam, mostanra teljesen meguntam, már kell valami új. Tehát nálam jó is hogy nem koncentráltam csak egy valamire amit el akartam érni. Kb ha útközben megtettszik valami akkor azt csinálom amíg jólesik, és ennyi.

Hobbikkal ugyanígy vagyok. Van amiben kifejezetten jó vagyok, de nem csinálnám munkaként, mert az a kikapcsolódásom. Ha pénzért csinálod akkor ott a drukk, és már megette a fene az egészet.

Ráadásul nálam olyan válaszok jönnek az általad is említett kérdésre, amiket az adott pillanatban szívesen csinálnék. De lehet egy 2-3-4 év múlva már valami mást szeretnék csinálni. Szóval úgy meg hülyeség lenne bármibe is komolyabban invesztálni.


Úgy gondolom nekem annyi elég hogy legyen egy munkám amit nem utálok, ami jól fizet. Mindebből pedig meg tudom finanszírozni az éppen aktuális hobbimat.


Biztos van aki már kisgyermekként tudja mi akar lenni, más meg 80 évesen sem. De jól van ez így, nincs ezzel baj.

Én 40 vagyok és ha így is van, szerintem ez nem gáz. Az gáz ha valaki naplopó, vagy ha meglenne a tehetsége, de túl lusta. Vagy ha semmibe sem kezd bele és csak otthon döglik...

2023. jan. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak terveim nagyvonalakban kiskorom óta:

Szeretnék családot, valami szellemi munkát, és ami hobbim van/volt akkor is csak hobbi lesz.


A munkát sokáig nem tudtam mi legyen. Aztán hirtelen kiderült egy adott munkáról, hogy létezik és van értelme is, onnantól nem volt bennem soha kétség. Ekkor kb 18 éves voltam, egyetemi jelentkezés előtt 1-2 hónappal.

2023. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Én 34 évesen még mindig nem tudom, mit kezdjek az életemmel. Csak úgy élek a nagy semminek. :S
2023. jan. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg. Ha te nem tudod kitalálni, hogy mit kezdj az életeddel, akkor majd ad neki más egy célt. dolgozhatsz azért, hogy a főnökeidnek, akiknek van céljuk és álmaik, megvalósíthassák azokat.


Én lementem dolgozni. Aztán rájöttem, hogy nem akarok 40 évig ébresztőórára kelni.. ezt úgy,érhetem el, hogyha szeretem amit csinálok, és ha a saját főnököm vagyok. Meg is lett a cél, már csak meg kellett valósítani.

2023. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerezzen önismeretet
2023. jan. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!