Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljon egy olyan...

Mit csináljon egy olyan ember, aki eleve utál dolgozni?

Figyelt kérdés

A koránkeléstől kezdve a fojtogató monoton rendszerességen át addig, hogy mások elvárása szerint kell ugyanazt csinálni heti 40 órában, plusz ugye az ebédidőket le kell dolgozni.

Utálom, hogy rohanni kell, vagy ha nem teszem, az időm kifolyik a markomból.


Ha pl megnyerném a lottót, munkahelyen soha többet nem dolgoznék.


Kérlek, ne bántsatok, mert nyilván eljárok munkahelyre stb...


Az állítólagos legszebb éveim tanulással teltek, semmit se éltem. Aztán már a második szakmával nem tudok elhelyezkedni. Ráadásul meg is utáltam, mert az emberek megunják, belefásulnak, kiégnek benne és a pénz miatt nem váltanak. Én alapból nem tudom elképzelni, hogy 10 évnél tovább valamivel foglalkozzam.


Az eddigi legtöbb munkahelyemet úgy gyűlöltem, hogy az életkedvem elment attól, hogy be kell menni.


Mit tegyek?


2020. júl. 20. 06:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Tanulj valami mást, keress olyan munkakört, ahol rugalmas időbeosztás van, változatosak a feladatok. Lehetsz magánvállalkozó is, beoszthatod a saját idődet, a saját főnököd lehetsz.


Dolgozhatsz 4-6 órában is, hogy több időd legyen másra.


Vagy ha jól fizetnek, dolgozz tovább ahol most vagy, spórolj, fektesd be a pénzed. Vagy ki tudja, talán megnyered a lottót és elmehetsz nyugdíjba.


Amúgy munka nélkül elég unalmas az élet. Én 2018-ban 10 hónapot otthon voltam. A pénz miatt nem kellett aggódnom, volt elég félretéve, azt csináltam, amit akartam. Minden tök jó volt kb. 1-2 hónapig, de utána akármit csináltam, unatkoztam. Nem volt célom, nem voltak feladataim, nem voltam semmiért felelős. Aztán végre kaptam munkát, és azóta sokkal jobban vagyok. Jobb a kedvem, jobban értékelem a szabadidőmet és tartalmasabban is töltöm el, van célom, tudok fejlődni, hasznosnak érzem magam. Nem biztos, hogy a lottó megnyerésére van szükséged ahhoz, hogy jól érezd magad.

2020. júl. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Siránkozz. Az elég jól megy.
2020. júl. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.



Én voltam otthon szintén 10 hónapot. Végstádiumút ápoltam, de inkább ottlenni kellett, munka napi össz 2 óra, ha volt vele.


Lelkileg borzalmas időszak volt.


De unatkozni egy pillanatig nem unatkoztam.



Ha a sport, főzés, hobbizás, lakás ténylegesen rendben tartása, olvasás unalmas akkor egy munkahelyen poshadni, ugyanazzal foglalkozni, ahogy más elvárja, micsoda?


A munkát nem unod, a saját hobbijaidat igen?! Fura.

2020. júl. 20. 07:13
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Több lehetőséged van, ha nem szeretsz dolgozni:


prostituáld magad

válj fényevővé

légy celeb

kéregess

válj remetévé

légy influenszer

kukázz

légy művész

légy házasságszédelgő


Egyik vonzóbb, mint a másik, ugye?


Olyan abszurd javaslatot, mint hogy nőj fel, és szedd össze magad, le se merek írni...

2020. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Figyelj, bejárok dolgozni, mellette tanulok, másból nem áll az életem. Tényleg.



Arra nem gondoltál, hogy eleve a jellemem más? Más ember vagyok? Hogy nem mindenkinek vágya napi 9 órát robotolni + utazni + otthon robotolni tovább + 6 órát aludni?

2020. júl. 20. 07:21
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Találj egy hülyét, aki eltart!
2020. júl. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Jó, tudhattam volna, hogy aki eltér a mainstreamtől, az kap még egy csomó rúgást.
2020. júl. 20. 07:25
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

07:17-es vagyok


Igen, gondoltam rá, hogy az jellemed más. De nem az okokra kérdeztél rá, hanem hogy mit csinálj.


A kóros teljesítménygátoltságot minek tartod? (Leánykori neve: lustaság.) Jellemhibának? Másságnak? Az önfegyelem hiányának? Minek?


Oké, nem szeretsz dolgozni. Mi másra vagy képes, ha dolgozni nem? Nos? Mivel akarsz pénzt keresni?


Hidd el, nem olyan rossz kukázni, csak ha rád ismer a volt osztálytársad, valamelyik szomszéd, rokon stb.

2020. júl. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én amúgy nem tudom megérteni a lustaságot. Általában rossz dolgokat szül.



Figyelj, nem ülnék most a villamoson és nem járnék proginfóra mellette meg nem tanultam volna tegnap 6 órát pihenés helyett, ha nem tudnám, hogy sajnos pénzből élünk. Bár ezt a termelői-fogyasztói társadalmat a bolygó is "lájkolja".

2020. júl. 20. 07:32
 10/19 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Igen, meg lehet unni a hobbikat is egy idő után. Szeretek olvasni, játszani, sorozatokat nézni, zenét hallgatni, írni, alkotni, sütni, nyelveket tanulni. Rendben tartom a lakást, foglalkozok a háziállataimmal. De ezek nem kötnek le egész nap, nincs bennük szellemi kihívás, nem érzem magam hasznosnak.


Amikor a munkahelyemen kapok egy feladatot, ami nehéz, de nem túlságosan, kutatómunkát igényel, akár hetekig is eltart, azt élvezet csinálni. Jól esik dolgozni rajta. Persze nem minden feladat ilyen, de ritka az, hogy valaki minden feladatát élvezi.


Én is tanulok munka mellett, egyetemre járok levelezőn. Mégis van időm a hobbijaimra, és arra is, hogy ne 6 órát aludjak, hanem 8-9-et. Meg kell találnod azt a munkát, ami nem fáraszt le annyira. Ha van rá lehetőséged, dolgozz közel az otthonodhoz, hogy ne utazással menjen el az időd. És tanuld meg beosztani az idődet és rangsorolni a feladataidat.

2020. júl. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!