Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért nincsenek...

Egyes emberek miért nincsenek tisztában a rossz tulajdonságaikkal? Ennyire nem ismerik önmagukat?

Figyelt kérdés
Amikor valaki megkéri őket, hogy írjanak magukról valami negatívat és ilyeneket írnak, hogy túl kedves vagyok, túl csendes, túl őszinte. Ezek nem rossz tulajdonságok.
2023. jan. 20. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a legtöbb ember (főleg a rondák) szereti azt hinni, hogy belsőre nagyon szép és nagyon szuper emberek. Nehezebb szembenézni azokkal a defektekkel, amik a személyiséged, a lényed részei, mint felületes dolgokról elismerni, hogy szar vagy bennük.
2023. jan. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általános emberi tulajdonság. A negatívakat eltusoljuk, a pozitívakat felnagyítjuk.
2023. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Vagy nagyon is jól ismerik a rossz tulajdonságaikat, csak tudják már a megfelelő válaszokat az ilyen állásinterjús sablonkérdésekre.
2023. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy alapvető pozitív tulajdonság is lehet negatív.

Túl csendes - tök jó alapból. Nem beszél feleslegesen, nem traktál hülye infókkal. De ha ez azt is jelenti, hogy nem tud kiállni magáért, hagyja magát kikezdeni, ha baj van nem szól (időben) akkor már negatív tulajdonság.


Az én rossz tulajdonságaim (mondjuk munkában):

-nem szeretek másokkal kifejezetten együtt dolgozni. Ami az én dolgom az legyen az enyém. Ami az övé, az az övé. Ne nyúljunk bele más munkájába. De ha elrontok valamit lehet azt mondani, hogy én rontottam el és nekem is kell helyre hozni.

-Szeretem magam körül a csendet. Nyilván, ha szól a telefon nem zavar, de a kollégák magán élete nem biztos, hogy rám tartozik. Pletykálni szintén nem szeretek. Ha valami érint vagy érdekel rákérdezek az érintett személynél.


Hiába írtam 2 semleges dolgot magamról, ami vagy jó vagy nem (ezt mindenki eldönti magának) mégis lehet rosszul is és jól is kijönni belőle.

2023. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na igen, ha csendes vagyok az lehet másoknak rossz, szóval ez is relatív.
2023. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Engem például minden ember utál. Sajnos fogalmam sincs, mivel váltom ki ezt a gyűlöletet. Nem bántok senkit. De ezek szerint van valami olyan tulajdonságom, ami miatt gyűlöletesebbnek tűnök, mint Hitler. Pedig ő tömeggyilkos volt, mégis voltak barátai. Nem tudom, mi ez a tulajdonságom, tehát nem ismerem jól magam.
2023. jan. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én is "túl csendesnek" vallom magam, de nem sorolom a negatív tulajdonságokhoz, ez inkább szokatlan dolog egyeseknek. Ha nem tud kiállni magáért, azt már más tészta, de azt nem mondanám túl csendesnek, arra már más kifejezést használnék. -például töketlen

Vannak olyan tulajdonságok amik lehetnek akár pozitívak, akár negatívak de nekem az az érdekes, hogy valaki ennyire nem látja reálisan önmagát hanem valami jót akar beállítani rossznak.

2023. jan. 20. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!