Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az alávaló emberek (csalók,...

Az alávaló emberek (csalók, gyilkosok, kevélyek, egoisták) hogyan tudják össze egyeztetni a saját rossz tulajdonságaikat a vallással, hittel a becsülettel?

Figyelt kérdés

Hogy lehet egy rablógyilkos, Istenhívő ember?

Hogyan lehet az, hogy egy átlagosan élő emberről, ha kiderül, hogy félelmetes bűnöző, azt mondja a környezete, hogy rendes, tisztességes ember hírében állt?

Szerintem felelős a környezete is, mert nem foglalkoznak egymással manapság az emberek. Csak nézzük a híreket, nap, mint nap és borzongunk...(Gondoltad volna Róla? stb..stb)


2013. dec. 19. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy képmutatók.
2013. dec. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Van bõr aképükön a vallásosokról én meg már hallani sem akarok.
2013. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom a vallásosokkal, nagyon nagy dolog a hit.

Sok bűnöző, aki megtért, a hit elfogadása után becsületes emberré vált.

Viszont vannak nagyon sokan, akik galád emberek, mégis hívők. Megváltozni eszükbe sem jut.

Valószínűleg feloldozást remélnek, a hit felhasználásával,de az ilyen embereknek miért kapnak további és további lehetőségeket, ha megváltozni szándékukban sem áll?

2013. dec. 19. 12:21
 4/18 anonim válasza:
100%
En is ismertem ilyen embert, szemelyesen is .. Folyamatosan csalt, hazudott, másokon eloskodott (es mindvégig tudatában volt annak mit tesz) de mindeközben folyamatosan templomba járt, aki nem ismerte közelről erkölcsös, tiszta lelkű embernek gondolta.. Csak egy példa: templomban, tobb száz ember elott házasodott, ahol mind a feleség, mind a vendégsereg tudta, hogy nyilvánosan csalja a jovendobelijet, mellette barátnőt tart.. Es senkinek nem szúrta a szemet, semmiféle morális kerdes nem merült fel a holtodiglan kimondásakor.. En magam nem vagyok vallásos ember, de ismerek olyat aki az (például a testvérem) es az élete minden terén komolyan veszi es tartja magat azokhoz az erkölcsi normákhoz, amiket szamara a hite jelent. En azt gondolom, hogy az ilyen ember egyszerre űz csúfot a hitbol es azokból az emberekből akik ezt komolyan gondoljak...
2013. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A bűnöző is lehet vallásos. Sokan akik lopnak csalnak nap mint nap vallásosnak vallják magukat. Egyrészt az ő erkölcsi rendjükbe "belefér" ez és valójában nem is érzik bűnnek azt amit elkövetnek. Gyakran megmagyarázzák valamivel. Pl "Azért loptam mert éhes voltam, így nem lopás. ", "Azért támadtam meg mert úgy nézett rám/beszólt stb. Ő kezdte, így nem bűn."


Azzal kapcsolatban, hogy a környezetük másként ismeri őket:

Lényegében mindenki az alapján ítéli meg a környezetében élőket amilyen tapasztalata van velük kapcsolatban. Egy adott ember pl bunkó a családjával, gyötri, megalázza és erőszakoskodik velük. Másokkal viszont barátságos és kedves. Így a környezetük rendes embernek ismeri őket és nem értik miért mi a baja vele a családnak. Rengeteg ilyen példát lehetne mondani.

2013. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Ha egy tál sütire ráírják, hogy csupa egészséges dologból készült alapanyagokból készült az árú, abból sokkal többet esznek az emberek.

Nem tudom világos-e a hasonlat.

2013. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Viszont vannak nagyon sokan, akik galád emberek, mégis hívők. Megváltozni eszükbe sem jut. "


Miért van az, Romos, hogy egy ilyenről sem tudok????

Talán, mert nem aszerint nézek rá, hogy milyen táblát akaszt a nyakába?

Ritka az olyan gazember, mint Shakespeare hőse, aki kijelenti:


Ugy döntöttem, hogy gazember leszek.

(Gloster, I.1.)

I am determined to prove a villain.

(Gloucester, I.1.)


Az ő tudati-lelkiállapotáról, büntetéséről szól Shakespeare III. Richárd-ja.

De általában nem ez a helyzet.

Olyat viszont sokat ismerek, aki sokat szenved ettől a skizoid helyzettől és nem tudja, hogyan változhatna meg- olyat nagyon sokat ismerek.

Te hogy segítesz nekik???

2013. dec. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az ő karakterük egész más,ők pontosan,hogy lenézik és egyenesen gyengének tartják az embereket,akik számára ezek a dolgok érnek valamit.


Ettől,hogy számukra nincs ilyesféle gát és különböznek az emberektől egyenesen különbnek tartják magukat.


Azonkívül a földi örömök rabjai,egyben súlyosan lelki szegények is.


Sajnos volt benne elég szakmai tapsztalatom egy rövid ideig.

2013. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb hívő is összetudja egyeztetni a vallást az önimádattal, képmutatással és az arroganciával. Az egoizmusba sok minden belefér.
2013. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerinted 100 vallásos emberből hány tartja be a tízparancsolat mindegyikét? Nem kell feltétlenül gyilkosokra gondolnunk, ha bűnösöket keresünk.
2013. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!