Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire vágynak, milyen reakciót...

Mire vágynak, milyen reakciót fogadnának szívesen az emberek, amikor az éppen fennálló problémáikat sorolják?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy többféle ember vágyik sokféle reakcióra, mivel nem vagyunk egyformák... de mégis, mik lehetnek ezek?

Ti mire vágytok, amikor a problémáitokat, szomorúságotokat, dühötöket mesélitek el másoknak?

Mit tapasztaltatok, mások milyen típusú visszajelzéseket várnak ilyenkor tőletek?

Megértő visszajelzés, csendes hallgatás, egyetértés (pl. harag esetén), bármi...

Esetleg ezeknek és további elemeknek a kombinációját?

Persze a harag és a szomorúság nyilván teljesen más kategória. Nyugodtan bontsátok ketté a kérdés témáját, ha úgy tetszik.


Nagyon sokat segítenétek vele nekem is, meg a kérdés későbbi olvasóinak is. A válaszokat előre köszönöm :D



2023. jan. 20. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb esetben már az is sokat tud segíteni, ha végig hallgatod az illetőt és megértően reagálsz neki valamit. Persze nagyban függ attól, hogy mi a probléma, de sok esetben tényleg nehéz reagálni és olykor azzal segítesz, ha csak végig hallgatod.
2023. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is, nem várom el, hogy ő oldja meg az életemet helyettem, de ha esetleg mégis van valami ötlete amivel megoldodna a helyzetem és azt megossza velem az nálam plusz pont, és mindenképp qzt jelzi vele, hogy nem csak unottan vegighallgatta a panaszkodasomat, hanem őszintén kívánja, hogy jobbra is forduljon. De már az is sokat jelent, ha tudatja velem, hogy mellettem van, ha biztat és nem ítél el, ha esetleg én vagyok a saras a problemaban.
2023. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az 1. es a 2. valaszoloval
2023. jan. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot, biztatást.

A másik oldalról nézve nekem volt olyan ismerősöm, aki csak panaszkodott, ha biztattam, csak nihilizált tovább, ha bármi tanácsot adtam, nem fogadta meg, merthogy hülyeség. És ment tovább a hőzöngés. Egy idő után érrhetően ráuntam, és kizártam őt az életemből, mert az ilyen csak mérgez.

2023. jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Metionin ***** válasza:
100%
Dolgoztam hibabejelentő és panaszkezelő ügyfélszolgálatban, szóval van tapasztalat bőven :D A legtöbben megértést várnak, hogy végighallgassák őket, ki tudják panaszkodni magukat és utána a problémát is kisebbnek látják, mint mielőtt elkezdték mondani. Meg persze a megnyugtatást, a pontos információt a probléma elhárításának várható idejéről, az sokat segít, ha előre tudják, meddig kell kibírni. Úgy vettem észre, hogy személyes dolgokban is sokszor fontosabb maga az, hogy valakinek elmondhassák, mint az, hogy megoldást kínáljanak.
2023. jan. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Hallgassanak végig és közben csakis ram figyeljenek.

Ne csináljon mást és ne sz@rja le a fejemet. Ne tekintsen levegőnek miután elmondtam neki a dolgokat. Ha tudd tanácsolni akk tanácsoljon, beszélgessünk róla egy kicsit. Vagy csak akar hallgasson végig, csak ne csináljon úgy mintha nem most öntöttem volna ki neki a szívemet és ezért o bele kezd egy vadi új témába aminek semmi köze sincs hozzam

2023. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!