Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek igaz az a mondás,...

Szerintetek igaz az a mondás, hogy "tartsd az ellenséged közel magadhoz"? Pro és kontra?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Én azt sem tudom hogyan értelmezendő ez a mondás.
2023. jan. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha van rá elég pénzed. Ez inkább hatalmi kérdés. A politikában így szokták csinálni korlátlan hatalom esetén. Pl oroszországban és a szu-ban így működött.
2023. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen mert akkor hamarabb kiderül hogy szervezkedik ellened és legalább hamar megszakíthatsz vele minden kapcsolatot a kontra meg az hogy kikészülsz idegileg.
2023. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 mondja jól. Ezt arra mondják, hogy ha szem előtt van, akkor látod esetleg, hogy mit csinál, mire készül, fel tudsz készülni a következő lépésre. Valójában az átlagembernek sokkal jobb, ha messze távol tartja magától az ellenségeit
2023. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem az ellenkezője egészségesebb. Sok időbe tellett, amíg rájöttem, hogy vannak emberek, akiket egyszerűen el kell engedni, mert mérgezőek és jobb nélkülük. Ha úgy érzed, hogy valaki az ellenséged, akkor a lelki békéd szempontjából jobb elvágni vele a kapcsolatot.
2023. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazság szerint filmben hangzott el, azért kérdezem.


#3assal értek egyet igazából. Egy-két emberrel elmegy még a játszma, taktikázás, főleg ha komoly, akkor hosszú távon az az egy is sok.

2023. jan. 21. 22:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkább távol.
2023. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 veterán vas ***** válasza:
48%

Ha valaki komoly ellenség, akkor két oka is van hogy távol legyen tőlem.

-egyik, nem tartok igényt a társaságára,

- másik, hogy ha nincs a közelemben, nem lát bele a dolgaimba

(ergo: nehezebben tud támadni)


Viszont a "közel tartott ellenség", állandó stresszhelyzetet is tud lehet generálni, amiből akár mindkét fél is rosszul jöhet ki.


Szerintem.

2023. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Mai világban nem értek ezzel az első "tételeddel" egyet. Gondolom te is ezer helyre fel vagy regisztrálva. Ott is tudnak monitorozni a jóakaróid. Közös ismerősök által is.

2023. jan. 31. 02:39
 10/10 veterán vas ***** válasza:

A monitorozás lehetősége, szükséges(rossz) velejárója ezeknek az oldalaknak, de a közel tartás, még nem éppen ugyan az.

A kettő között van egy élhető hézag.

Különben ahova regisztrálni lehet, ott tiltani is lehet, vagy végső esetben, akár ki is lehet onnan lépni.

Bár sokan ezt meghátrálásnak tartják, szerintem inkább az "okosabb enged.." elve.

Természetesen mindig embere és helyzete válogatja a megoldást. ;)

2023. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!