Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van a vadászoknak?...

Mi értelme van a vadászoknak? Illetve a vadásztársaságoknak?

Figyelt kérdés

Nem értem mi értelme van annak, amikor az emberek távolról, lesben várva lelőnek egy állatot, majd pózolnak a tetemével, mintha olyan fair küzdelemben ejtették volna ez azt a vadat. Egyáltalán ki élvezi azt, hogy egy halott állattal pózolhat? :D Valaki ettől keményebbnek érzi magát?


A vadásztársaságoknak azért nem értem mi értelme van, mert pl vadkárra nem fizetnek, kiraknak egy táblát 2km-erenként, aztán mossák a kezeiket, egyáltalán nem tesznek semmit azért, hogy megkönnyítsék a vadak és az emberek együttélését, minden amit csinálnak az az, hogy sörhassal terepmintás pulcsiban járkálnak random az erdőben.


És nekem azt ne mondja senki, hogy Ők kellenek a természet és a vadak szabályozásához, mert a természet és az állatvilág megvolt az emberek nélkül is, és meglesz az emberek nélkül is, lehet bármilyen fejlett a tudomány, a természet törvényeit nem lehet befolyásolni ember

által úgy, hogy abból a természet profitáljon.


2023. jan. 22. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

üzlet



De azért a túlszaporodás miatt kell valaki aki kilövi. Az más kérdés hogy elitizálják az egészet.


Egyébként most láttam egy olyan kezdeményezést hogy iskolába is szeretnének magyar vadakból ételt a gyerekek asztalára.(de az ilyeneket hamar elkaszálják)

2023. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Pedig de, pl vaddisznónak nincs már természetes ellensége Magyarországon, valakinek ki kell lőnie őket.
2023. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez koránt sem így van. :D


Sajnos például a vaddisznó nagyon is el tud szaporodni és nagyon is nagy károkat tud csinálni a mezőgazdaságban. Ilyenkor sajnos vagy nem sajnos ritkítani kell az állományt és ilyenkor jönnek képbe a vadászok. Ez csak egy alap példa arra, hogy miért is van rájuk szükség. Nyilván nem csak annyiból áll ott a munka, hogy lelőnek szórakozásból egy vadat és akkor pózolnak vele.


Nekem az egyedüli de rettentő unszimpatikus dolog amit szó szerint etikátlannak tartok azaz, hogyha elütsz egy vadat.. (jójó persze közlekedj szabályosan) de van amikor elkerülhetetlen az ütközés, mert kiugrik a vad és ilyenkor nem elég, hogy több száz ezer forintos károd keletkezik az autódban, ha személyi sérülés nem is történik, ezen felül jönni fog a vadásztársaság és tartja a markát, hogy fizess nekik is több száz ezer forintot az elütött "vad" miatt, mert hát egy vad annyit ér és valamiből nekik is élni kell. Ettől pofátlanabb dolog szerintem kevés van Magyarországon. Persze ezt lehet csak én látom így.

2023. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem gyere el Zalába, nem is kell nagy területen gazdálkodni. Egy év múlva könyörögni fogsz, hogy csináljanak valamit, mert a kerted és a vadkár kéz a kézben járnak.
2023. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
3, könyvelek vadásztársaságot. Soha nem fizettetik ki az elütött vadat.
2023. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Megint egy nagyon okos, valószínű városi gyerek.


Ha szerinted most sok a vadkár, akkor szerinted mi lenne, ha nem lőnének ki egyet sem?

Sógorom vadász. Nem elit, nem gazdag. Teljesen normális ember. Ők pl. az ő társaságukkal elég sok jótékony dolgot csinálnak. Nem TV-ben pózolásra gondolok, de ha pl. lőnek valami vadat, nem fogják tudni mindet megenni ők. Mindig találnak neki helyet, mindig van valaki, aki "teljesen véletlenül kap belőle", mert hát "nem tudtak mit csinálni a hússal". Érdekes módon elég sokszor olyan, aki a rászoruló kategória.

2023. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"lőnek valami vadat, nem fogják tudni mindet megenni ők. Mindig találnak neki helyet"


A többi is el tudja adni éttermeknek meg gazdagoknak!

2023. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es, tök jó hogy végigolvasod, amit írok és nem csak ideböfögsz valami bunkóságot. Szeretem az ilyet. Csak utálkozni kell, az mindig jó.
2023. jan. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Aztán a hozzád hasonlók nyafognának a leghangosabban ha túlszaporodnának egyes vadak és szembesülnének a kényelmetlen következményeivel.

Persze a legtöbb település belterületéről ahol már a csatornapatkányon kívül semmi nem él meg, mert módszeresen kiirtottak és beépítettek mindent már előtted évszázadokkal, hogy tudják élni azt az életet amit te is élsz könnyű okoskodni a természet törvényeiről, meg játszani a nagy természetbarát állatvédőt.

2023. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

A rendes vadászoknak van értelme, kordában tartják a vadállományt, ne szaporodjanak túl.

Viszont van a másik fele, az urizáló fideszes kocavadászoktól én pl hányni tudnék! Ezek tényleg sokszor pózolni szoktak, meg tipikusan az a fajta aki helikopterből lövi ki a vadat, amit kihajtottak elé, és még büszke is rá. Meg van a vidéki alkoholista suttyó "vadász" aki részegen megy ki, lő mindenre ami mozog, kutyára macskára is mert azt milyen poén megölni... Van amikor lakott területek felé is lövöldöznek nálunk, volt hogy rendőrségi ügy is lett mert potyogott a sörét a házak felett meg a tetőről. Aztán persze el lett síkálva, bizonyíték ide vagy oda. És persze a kötelezően kihirdetni szükséges vadászati időket se szokták betartani, itt sokszor amikor gondolnak egyet kimennek és össze vissza lövöldöznek, akár kiránduló szezonban is.

Nem csodálom hogy mostanra sokak rossz véleménnyel vannak az átlag magyar vadászokról. Pedig alapból egy hasznos foglalkozás lenne, jól csinálva és hozzáértő módon űzve.

2023. jan. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!