Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyerekként szüleim állandóan...

Gyerekként szüleim állandóan múzeumokba rángattak és próbálták velem megismertetni a magas-kultúrát. Kölyökként utáltam, de most a húszas éveim elején erősen kezdek érdeklődni ezek felé. A kicsiként szerzett ezzel kapcsolatos élmények miatt lehet?

Figyelt kérdés
Azt mondanám nem, de nem nyilván nem tudhatom mi zajlik le tudat alatt.

2023. jan. 23. 10:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Szerintem ehhez meg kell érni. Ugyanígy voltam ezzel is, a történelemmel is...
2023. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az egyes nézeteit. Engem pl. gyerekkoromban nem vittek ilyen helyekre, de a te korodban érdekelni kezdett. Azzal tudnám magyarázni, hogy szerintem nagyjából ekkor kezd el az ember fejében összeállni a kép mindarról, amit addig tanult és tapasztalt. Legalább is magamat nézce a 21. életévemet tartom vízválasztónak, igazán akkor kezdtem átlátni az összefüggéseket az élet minden területén és akkor jöttem rá arra is, hogy ki vagyok, mit akarok.

Pedig -és ez most nem öndicséret akar lenni- mindig a koromnál érettebbnek, okosnak tartottak a tanáraim is.

2023. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Korosztályomra nem jellemző ez a fajta érdeklődési kör. De pl.: művtörivel is ugyanez, gimiben egy nyűg volt, utáltam, mostmár érdekel. Történelem, irodalom ugyanez. Műszaki irányba tanultam tovább, lehet így pótlom a humán tárgyak hiányát?
2023. jan. 23. 10:38
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Ez olyan, hogy a suliban a kötelező olvasmányokat egyenesen rüheltem, unalmasnak tartottam. Felnőtt fejjel meg sorban olvasom őket és full tetszenek. Egyszerűen változik az ember érdeklődése.
2023. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

A humán műveltségre is szükség van az életben való boldoguláshoz, csak manapság szokás lenézni a dolgot... Szerintem egyszerűen csak megértél arra, hogy tudd értelmezni is mindezeket a dolgokat, és ráéreztél arra, hogy milyen jó kicsit "kibővítve" látni a világot.

Ezt jelenti a ma már kissé szitokszóként használt értelmiségi kifejezésünk.

2023. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem feltétlenül. Attól még érdekelhet a dolog temészetesen is, hogy gyerekként nem érdekelt.
2023. jan. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen történelmes, stb dolgok engem is jobban érdekelnek huszonévesen, mint gyerekként, de a múzeumokat én még most se szeretem.


4

A kötelezők többségének az alapvető célcsoportja nem a gyerekek. Nem nekik szánták, így nem is csoda, hogy nem tetszik. Az alapvető célcsoport általában a felnőttek egy része volt. Mint ahogy egy új erotikus regényt se egy fantasy rajongó gyerek torkán akarnál leerőszakolni. De egy sci-fi rajongó felnőttnél se érnél el nagy sikert.

2023. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Volt egy idősebb napközis tanárnőnk. Vasárnaponként elvitt minket múzeumba./ aki akart mehetett/ Megismertetett a művészetekkel. Olyan élményeket szereztem, amit soha nem felejtek el.

Szabadidejét nem sajnálta és a befektetett energiája megtérült.


Kérdező, a szüleid energiája is megtérülni látszik:)

2023. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Korosztályomra nem jellemző ez a fajta érdeklődési kör."

. De, sokkal jobban, mint gondolnád.

Én mondjuk azért is jártam ilyen helyekre ebben a korban, mert nem nagyon volt kivel programokat csinálni.

2023. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

8


Az hogy valaki mit szeret, nem attól függ, hogy gyerekként mit erőltettek rá. Anyám pl kifejezetten lecsesz, ha könyvet veszek, mégis tiniként saját magamtól elkezdtem olvasni. (Semmi "befektetés" nem volt a részükről) Az iskola ebben meg még hátráltatott is, és a korcsoportom se azt olvasta, amit én.

2023. jan. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!