Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan ennyire nehéz elfogad...

Komolyan ennyire nehéz elfogadni, hogy a másik változik?

Figyelt kérdés
Konkrétan az van, hogy az egyetemen eddig állandóan elnyomva éreztem magam a csoportomban (lévén, hogy 99% lány). Na most, hogy ideje elkezdtem az önfejlesztésemmel foglalkozni, határozottabb lenni, megkaptam, hogy egy paraszt vagyok, mindezt azért, mert eldöntöttem, hogy nem fogok megalázkodni azért, mert ha valakivel nem értek egyet, akkor az összes többi mellé áll, mert nyilván lány és őt kell védeni. Ezzel a módszerrel, ami eddig volt, rájöttem, hogy semmire nem fogom vinni, és emiatt döntöttem a változtatás mellett. Ugyanakkor emiatt, egyre több embertől kapom meg azt, hogy "nem ilyen voltam" meg hogy "kinyílt a csipám", ami nem tetszik nekik, de nem akarok elnyomva lenni, de rosszul is esik, és nem értem, miért olyan nehéz elfogadni, ha az ember szeretne változtatni magán.

2023. jan. 24. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:
35%

Te milyen helyre jársz? :D


Én is olyan helyen szakra jártam ahol alig volt fiú. Sőt, előtte egy olyan 2 éves OKJ-ra jártam hol konkrétan én voltam az egyedüli fiú. Majd a munkahelyem is olyna lett, ahol háromnegyedük lány.


Mégsem voltam elnyomva. Miért lettem volna?


De miért is jönnek létre olyan szituációk, ahol embereknek ki kell állniuk egymás mellett? Ez csak úgy lehetséges, hogy offenzív a viselkedésed. Az pedig tényleg nem a határozottság, hanem a bunkóság jele.

2023. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
64%
Az az ember, aki önazonos lesz, meg tudja húzni a határait, az irritáló lesz az olyan emberek szemében, akik nem tudják tovább kontrollálni. Én is ilyen vagyok. Ennyi a magyarázat. Nincs hatalmuk már feletted.
2023. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!