Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy lelkibeteg embert csak...

Egy lelkibeteg embert csak egy másik lelkibeteg ember tud elfogadni, és barátkozik vele szívesen?

Figyelt kérdés
Szóval ha valakinek láthatóan vannak lelki gondjai, depressziós, szociális fóbiás vagy ilyesmi, annak esélye sincs lelkileg teljesen egészséges, boldog, életvidám emberekkel barátkozni? Ilyen embert csak hozzá hasonló gondokkal küzdő ember tud elfogadni, és csak olyanokkal érdemes próbálkoznia?
2015. szept. 28. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Én például pánikbeteg vagyok és van némi szociális fóbiám is. Ahogy tudom, kontrollálom, tehát kevesen tudnak róla, maximum azt látják rajtam, hogy visszahúzódóbb vagyok és nehezen barátkozok. A férjemnek semmi ilyen problémája nincs, nagyon beszédes, társasági, megvan benne a kellő magabiztosság is.

Embere válogatja, hogy ki mit tud elfogadni, meg az is, ki hogy viseli a problémáját, tehát több tényezőtől is függ, kivel tudunk párkapcsolatot kialakítani.

2015. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen. A matekban lehet, hogy (-)x(-)=(+), és (-)x(+)=(-), de mi nem számok, hanem emberek vagyunk. A lelki beteg embert egy hozzá hasonló lehet hogy jobban megérti, de attól még mindketten csak lehúzzák egymást, leragadnak a negativitás fogságában, a lelki sérültet kihúzni a sz@rból csak egy egészséges tudja, vannak olyanok, akik ezt meg is teszik.
2015. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, valamiért párkapcsolatra értelmeztem a kérdést, pedig tisztán ott van, hogy barátságról szólt. :D


Barátságnál pláne nem annyira számít. Egy barátomnak sem volt hasonló problémája még, mint nekem. Persze ezt is embere válogatja.

(1-es)

2015. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem két lelki beteg nem tudja elviselni egymást, mert túlságosan a saját bajaikkal vannak elfoglalva, ahhoz, hogy a másikat megértsék.
2015. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!