Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem tudják...

Az emberek miért nem tudják elfogadni a másik véleményét?

Figyelt kérdés
Ha egy kérdésben több ember nem ért egyet az emberek többsége miért nem tudja elfogadni, meghallgatni a másik véleményét?

2020. dec. 21. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Mert az emberek többsége képtelen logikusan gondolkozni és sérti az egóját, ha téved és másnak van igaza.

Én a véleményt elfogadom, maximum nem tartom igaznak, ha a másik fél nem tud mellette érvelni, én pedig a sajátom mellett igen. Ilyenre többször is volt példa ezen az oldalon is. Szimplán csak anyázást kaptam.

2020. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Az a baj, hogy még mindig sokan Földhöz ragadtak. Szó szerint. Nem látják a fától az erdőt. Néha ráférne az emberekre egy kis külföldi kiruccanás, de nem egy hetes, hanem fél, 1 éves. Beszélgetni más nemzetiségűekkel, megismerni más kultúrákat és már nem is lenne ennyi depihuszár ebben a szarkupac országban. :D Mindenkinek egész nap a búvalb*szott pofiját nézni, borzasztó. Csak hisztizni tudnak itt az emberek, de ahhoz már túl gyávák, hogy felvállalják a saját hibáikat és tennének ellene. Helyette megy a másik ócsárolása és támadása. Ez ezért van így kedves kérdező. :)
2020. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A saját tévedhetetlenségükbe vetett hit miatt.

Ha megkérdőjeleződik a tudásuk, akkor megkérdőjeleződnek saját maguk is önmaguk számára.

2020. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!