Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van hogy egyre...

Az miért van hogy egyre magasabb mindenki?

Figyelt kérdés
a legtöbb 14-15 éves (még a lányok is) 10-15 centivel magasabb mint én 25 évesen. ha ez így megy tovább, az évszázad végére 200 cm lesz az átlagmagasság?
2023. jan. 24. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
bevonzzák
2023. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem lesznek 200 cm magasak.

Csak az atlagos magassaguak tobbben vannak, ezert latod soknak

2023. jan. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Én ezt nem figyeltem meg. Régebben is vannak magasak meg most is.
2023. jan. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom. Én tacskó vagyok, de a környezetemben is elég sokan. Sosem foglalkoztam ezzel. Attól még senki sem ér kevesebbet vagy többet, hogy hány cm magas.
2023. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
A farka is mindenkinek egyre nagyobb. (igen, lányoknak is)
2023. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
A II. világháborút követően figyelték meg és akcelerációnak nevezték el. A vizsgálatokból akkor arra a következtetésre jutottak, hogy feltehetően a táplálkozás javulásával, a cukor fogyasztás növekedésével lehet kapcsolatban, mert az fokozza a növekedési hormon elválasztását az agyalapi mirigynél. Azt nem tudom, hogy ez a magyarázat ma is helytálló-e.
2023. jan. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Annak idején amikor megállapították, hogy melyik hónapban milyen fejlettségűnek kell lennie egy magzatnak, még nem voltak hipszer-szuper terhesvitaminok.

De azóta lettek. És az életkörülmények is jelentősen javultak.

Ezért van az, hogy kb minden átlagos fejlődésű magzatra azt mondják, hogy fejlettebb a koránál. Ahhoz a normához viszonítanak, amikor még általános volt a vitaminhiány.

Most viszont kb MINDENT megkap egy magzat amire csak szüksége lehet, ezért nagoyn ki tudja maxolni a fejlődését.


Aztán a születés után sincs ez másképp. Amikor régen az emberek csórók voltak, volt krumpli meg.. krumpli. Most meg végtelen mennyiségű tápanyag áll rendelkezésre, így a fejlődés is a végletekig el tud menni.

2023. jan. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hülyeség, de két dologra tudok gondolni.


Az egyik egyfajta genetikai "tanulás". Sokak szemében vonzóak a magas, nagy termetű emberek, ezért kialakult egy folyamat, hogy az emberek nagyra nőnek.


Mint ahogy az élővilágban is alkalmazkodnak az élőlények, lásd egy főként vadászó életmódot folytató farkaspóknak nagy szemei vannak, egy hálót szövő póknak meg sokkal kevésbé fejlett a látása.


Vagy például sok rovarban kialakult, hogy veszélyes rovarokat, jellemzően darazsakat imitálnak a mintázatukkal.


Másik, sokkal valószínűbb opció, hogy már a terhesség alatt és utána is sokkal több tápanyagok, fejlődést elősegítő vitaminok jutnak a gyerek szervezetébe. Alapból kap az ember vagy 20 féle oltást, védve van egy csomó fejlődést gátoló betegségtől.

2023. jan. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak a lányok magasodnak
2023. jan. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Egyre több a mesterséges élelmiszer, amiket többek között növekedési hormonokkal, és génmanipuláló szerekkel kezelnek. Ezeknek az élelmiszereknek a vegyületei pedig az elfogyasztásuk által a szervezetbe kerülnek.


Ez nagyjából egy évtizede olyan méreteket ölt, hogy a fiatalok szervezete mutálódik az előző generációkhoz képest. Nagyobb lett a méretük, jóval gyengébb lett a szervezetük fizikálisan, és fokozott hajlamot mutatnak a rákos elváltozások kialakulása.


De ezen nincs mit csodálni. Ha az emberek génmanipulált, és hormonkezelt ételeket esznek, az beépül a DNS-be, és hatásai meg fog jelenni mind az utódokon, mind a saját szervezetében.

2023. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!