Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szűkszavú vagy a bőbeszédű...

A szűkszavú vagy a bőbeszédű tipusú személyek a "nagylelkűbbek"?Nem egyértelmű a dolog.

Figyelt kérdés
A bőbeszédűséget az emberszeretettel,szereplési vággyal,a lélek kiöntésével tudnám asszociálni,magyarázni.A szűkszavúságot,zavarban levéssel,tudatzavarral,dühvel,mizantrópiával,elnyomás érzésével,tudatlansággal,ijedtséggel,szégyenlőséggel kevés szókinccsel tudnám magyarázni.A két személyiség nagyon különböző az egyik "előad"a másik "elhallgat"érzéseket,gondolatokat,félelmet stb.Melyikből lehet több a jóember?
2023. jan. 27. 00:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Te nagyon egyszerű és buta vagy, hogyha szimplán az introvertáltság-extrovertáltság spektrumba ennyi totálisan önkényesen kimazsolázott erkölcsi és jellembeli törvényszerűséget akarsz belemagyarázni. Az introvertáltakra vonatkozó rész pedig kifejezetten rosszindulatú, elfogult - csak úgy zárójelben, több az introvertált Nobel-díjas, mint az extrovertált. Úgy nevetséges az egész eszmefuttatás, ahogy van, az általad felsorolt tényezőknek semmi közük egymáshoz.
2023. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet általánosítani,mert nem beszédkompetencia dönti el, ki a jobb ember.
2023. jan. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
A skorpió jegyűek 🥳
2023. jan. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó akkor buta vagyok örülj neki .
2023. jan. 27. 01:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor végre megtalálod a szóközt, aztán beteszed a központozás elé :D
2023. jan. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy buta, örülünk hogy szeretnéd az embereket valahogy felismerni, de ez ennél bonyolultabb. :(
2023. jan. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Én pont fordítva gondolom. Eddigi élettapasztalatom alapján pont hogy azok az emberek a nagylelkűbbek, empatikusabbak, rendesebbek, akik halkak, visszahúzódóak, és emiatt ki vannak közösítve. Az állandóan pofázóknak csak az arca nagy, de általában semmi emberség nem szorul beléjük, csak tolják a rizsát a nagy semmiről, felszínesek, beképzeltek, önzőek.
2023. jan. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ilyen írásképpel, én nem osztanám tudatlanságról az észt...
2023. jan. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Noren1989 ***** válasza:
100%
Nincsen összefüggésa kettő közt. Én pl introvertàlt vagyok, mégis tudok a dolgaimról úgy mesélni, hogy bőbeszédűnek tűnhetek.
2023. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen ez az.☺️Én is ilyen vagyok utolsó.Akkor megegyezünk ,ha elkap a beszéd kedv én is sokat beszélek.
2023. jan. 27. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!