Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon mióta és miért...

Magyarországon mióta és miért lett ekkora divat az áldozathibáztatás?

Figyelt kérdés

Szomorúnak és elkeserítőnek találom, hogy ebben az országban mennyire azt szokás rugdosni aki amúgy is áldozat és aki nem igazán tehet semmiről, míg azokat akiknek igazán lenne vaj a fülük mögött azokat még piedesztálra is emelik.

Például azt itt az oldalon is rég megfigyeltem, hogy igazi kultusza van rugdosni azokat, akiknek önhibájukon kívül nem jön össze semmilyen párkapcsolat. Biztos jól esik szerencsétleneknek, hogy nem elég hogy rondának születtek, vagy csórónak, és emiatt semmi sem sikerült nekik, de még rúgni is kell kettőt abba aki emiatt tönkrement és depressziós meg kilátástalan. Mit gondolnak, nekik nincsenek érzéseik? Vagy ők tehetnek az előnytelen külsejükről? Nem mindenki akar plasztikai sebészhez menni, és pénze sem lenne rá a többségnek... Vagy arról ők tehetnek, hogy a nők a social mediának hála olyan elvárásokat fejlesztettek ki, hogy havi 5 misi meg Mr. Olympia test alatt még szóba állni se hajlandóak már a férfiakkal? Ez ellen ugyan mit tudnának tenni?

És a legdurvább hogy ez teljesen természetes, ezek mögé a kommentek mögé általában több ember áll be mint aki az áldozatok mögé. Ez elképesztően szomorú szerintem. Mikor lett ilyen a társadalom?



2023. jan. 27. 01:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon jókat írsz, követem a kommentek miatt.
2023. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
52%
Miféle áldozat? Attól, hogy valaki nyavalyog, még nem áldozat.
2023. jan. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
50%
Igazad van, ezt én is megfigyeltem már. Még a tök korrekt stílusban íródott kérdések alatt is azt látom, hogy szándékosan beleállnak a kérdezőbe, minden apró szavába belekötnek, meg persze mindenért őt hibáztatják. Most őszintén, aki rondának született, az mit tud tenni? Persze elmehet edzeni, találhat magának egy jó frizurát, hordhat stílusos ruhákat, de ezek a dolgok ha segítenek is valamennyit, nem sokat. Tapasztalatom szerint minimum egy átlagos külsőt meg kell ütni ahhoz, hogy ezek látványos változást eredményezzenek. De ilyenkor is mindig a kérdező a hibás, pedig világosan leírta, hogy mindent kipróbált, amit csak lehetett, mégsem kell egy nőnek sem. Ez szerintem is szánalomra méltó...
2023. jan. 27. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
88%
Kinek / minek az áldozata?
2023. jan. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
97%
Ezt látom mindenfelé itt a gyakorin a panaszokban, hogy "csúnya vagyok" "nem vagyok chad" stb. Ez valami generációs dolog? Mert eddig még egy generáció férfitagjait se érdekelte ennyire, hogy hogy néz ki. Sose függ egy ffi sikere a nőknél vagy bárhol ettől. Nézd meg Belmondot, hogy nézett ki világ életében. Nézd meg Vincent Casselt. Lehetne még sorolni. 150 centis faszikat láttam, hogy bombanőket kaptak meg, mert olyan volt a charme-juk, a kisugárzásuk, a dumájuk, a határozottságuk. Olyan nőknél, akikre vágytok sose fog bejönni ez a lelkizés, nem egy nőt akarnak pöc*sel.
2023. jan. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
32%

#5


Szerintem Belmondo és Cassel is jól nézett ki fiatalon:


[link]


[link]


[link]


[link]


Mármint oké, talán egyik sem az a tipikus szépfiú, de attól még igenis jól néztek ki fiatalon. Cassel pl szerintem egy kifejezetten helyes pasi is lenne, ha a szeme nem állna ilyen furán (bár nekem így is bejön a fiatalkori külseje). Belmondonak meg igazából csak annyi a baja, hogy nagy az orra, de neki ez még jól is áll és aranyosan helyes lesz tőle az arca. Sajna vannak olyan emberek, akik fiatalon sem néznek ki jól. Például ő: [link]


Az viszont érdekelne, hogy 150 centis faszik hol kaptak meg bombanőket, mivel szerintem AKÁRMILYEN nőt is nehezen kapnának meg, nemhogy bombázókat. Ezt esetleg úgy tudom elképzelni, hogy vagy extrém módon gazdagok, vagy az arcuk annyira jól néz ki, hogy talán ezzel tudják kompenzálni a magasságukat néhány nőnél.

2023. jan. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
17%

Ha visszaemlékszel még a 2006 utáni időszakra, akkor kezdődött egy igazán nagy hullám. A zemberek elkezdtek ugatni a másikra, hogy: 'Mennyééé dóóógozni!", "Te vagy a hinás, hogy segélyért folyamodsz.", "Nekem jár a segély, de neked nem.", és hasonlók történtek. Aztán jött Viktorta, aki megcsapta a rrokkantakat, kib*atott egy csomó embert sok helyről, akkor cseppet vissza is fogta magát a társadalom, mert érezték, hogy a sors mindenkit elérhet. De persze a folyamat új lendületet adott, merthisz előkerültek az új szupergazdagok az új szólamokkal, minthogy: szinglihorda, "Mindenki annyit ér, amennyije van", "Meg lehet élni 47 ezerből", amire egy idő után a társadalom már rezignáltan reagált csak.

Tehát mi, a társadalom ezekre a szólamokra igencsak vevők vagyunk.

2023. jan. 27. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
86%
Hát, akkor legyen úgy, ahogy szerintetek van. Nekem tökmindegy.
2023. jan. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
23%

"150 centis faszikat láttam, hogy bombanőket kaptak meg, mert olyan volt a charme-juk, a kisugárzásuk, a dumájuk, a határozottságuk."


aha, persze 🤣🤣🤣 melyik mesében?

2023. jan. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
92%
Amit írsz, teljesen jogos. De nem minden esetben igaz ez szerintem. Van az áldozat ès van a tettes.. Ès vegyük a te pèldádat, legyèl te az áldozat, èn. Eg a tettes. Ha úgy van, ahogy leírtad akkor igaz. De ha a helyzetedet nèzzük, ès rosszabbnak fested le, akkor már nem igaz. Mert pl lopdz, drogos vagy, erőszakos vagy, akkor már ezèrt nem lesz kapcsolatod, nem teszel azèrt, hogy jobb ember legyèl, ès feltètelezhetően mâr a te hibád. Mert nem teszel meg mindent, hogy ne legyèl áldozat. Ès ez ettől is függ szerintem. Egy másik pèlda, valamelyik autópályàn nagypapa, nagymama, unoka defektet kapot, nagymama unoka felkerülz az úttestre, elütöttèk őket meghalltak. Ebben a sztoriban ők 3 an a hibások, mert vètettek a KRESZ ellen, sok helyen, ergó ők a tettesek, {k a hibásak. Ès itt van egy morálisabb kèrdès. Ha ők hibáztak, lehetnek áldozatok? Ès sztem igen. Mert nekik nagyobb kârjuk van, mert 2en meghalltak. Amásik oldalt meg összetört az autó, de az javítható, de a 2 embert nem támaszthatod fel. Ergó egyszerre tettes, ès áldozat is... Ès vannak emberek akik áldozatnak állítják be maguat (1 es szitu) de valójában nem.
2023. jan. 27. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!