Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek csak tettetik a...

Az emberek csak tettetik a közösségi oldalakon, hogy sajnálják és együttéreznek a bántalmazott nőkkel? Valójában nem?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy interjút ezzel a lánnyal, akinek a pasija kinyomta a szemét, szeretném mind ismerjük a sztorit. Elmondta, hogy ja, amúgy folyamatosan verte, terrorizálta, elrabolta a rokonaival együtt, de ő még ezután is bejárt hozzá a börtönbe (ahova elvileg az elrablása miatt került), merthogy amúgy szerette. Értitek, üti-veri-alázza, kést szorít a torkához, de ő szereti és újra még újra visszamegy hozzá magától is.


Na most ne haragudjatok, pont beszélgettünk erröl az esetről is baráti társasággal, és mindannyiunknak az volt a véleménye, hogy ha még nem is érdemelte, ami vele történt (nyilván senki nem érdemel ilyet, nincs mentség erre), de tulajdonképpen mit csodálkozik?


Mármint, nem csak ő, hanem ez a sok nő, aki jár egyik bántalmazó kapcsolatból a másikba önszántából, aki akkor is szereti a pasiját, ha az félholtra, veri, szóval miért csodálkoznak igazából ezek a nők, ha ilyen történik velük, mikor naponta látjuk ezeket az eseteket megtörténni? Ők miért nem tanulnak belőle, ha más igen? Hány nő agyonverésének szrorijàt kell még elolvasni, mire az ilyenek felfogják, hogy ahol ütnek-vernek, az nem normális kapcsolat és baj lehet a végén?


Na most, Facebookon persze megy a kommentekben a sajnálkozás, együttérzés, "ne ítélkezzünk",, de hogy ne lehetne negatív véleménnyel lenni arról, mikor valakinek megfelel a bántalmazó kapcsolat, aztán nem értjük, miért csodálkozik, ha ez a vége?


Itt megjegyzem: ez személyes vélemény, nem kell így gondolni másnak. Én így vélem, nálam az áldozathibáztatásnak is vannak határai, szerintem mikor valaki önmagától van együtt ilyen férfiakkal, akkor maga is tehet róla, ha baj lesz a kapcsolatból.



2022. jún. 8. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A hozzáállásod azon a szinten van, hogy a hajléktalan miért hajléktalan, miért nem megy el dolgozni.


Szerintem az amit írsz az annak egy jele lehetne, hogy van valami amit nem értesz, amiről nincs élettapasztalatod.


Pl ez valószínűleg nem ilyen racionális játék, hanem valahogy kialakul valami erős kötődés, mint a játék függőnél is, hogy felteszi a pénzét. Itt az a dolgok mellé megy, ha azt mondod, hogy hát ne tegye fel. Meg valószínűleg ezek a nők kiszolgáltatott helyzetben is vannak, nincs egy alternatív élt út, valószínűleg anyagilag is valahogy össze vannak huzalozódva.

2022. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem sokat tanulhatnank ettől a nőtől a megbocsatasrol. Ha ő így is tudja szeretni ezt az embert akkor szinte egy szent.


Kérdésedre a válasz: a fotelbol mindenki együttérző távoli idegenekkel, mert az semmibe sem kerül...


Egyébként azt én sem értem viszont hogy miért kell megmenteni az olyanokat akik ezt nem kérik. Miért kell "felszabadítani" azokat akik nem szeretnének felszabadulni?

2022. jún. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek egy pszichológiája, hogy a bántalmazott miért marad a bántalmazójával. Régebben olvastam erről. Eleve beszűkül a tudat és nem tud reálisan gondolkodni. A remény mindig erősebb a valóságnál és reménykedik, hogy majd jobb lesz. A bántalmazó meg akár attól sem riad vissza, hogy fenyegesse, és zsarolja. Szerintem nem minden fekete és fehér egy ilyen kapcsolatban. Amikor végre kikerül a bántalmazott a bántalmazó befolyása alól, akkor már ő is látja mekkora hülyeséget csinált, de mint pl. ebben az esetben, már késő. :(


Nincs gond a saját véleményeddel, csak ne úgy írd, hogy megérdemelte, miért nem hagyta ott? Írd azt, hogy számodra felfoghatatlan miért nem lépett hamarabb le?

2022. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1. Hol olvastad, hogy "csodálkozik"?


2. A bántalmazás nem egyik napról a másikra szokott kezdődni.


3. Olvasd el például a Mérgező Szülők című könyvet, vannak benne példák hogy hogyan és miért lesz valakiből áldozat aki nem is menekül.


4. Sokszor zsarolva vannak, pl. a másik hölgy (nem emlékszem a nevére, talán valamilyen Erika??) akit pár éve lilára vert a "párja", ott is ha jól emlékszem fenyegetőzött a pasi hogy befolyásos barátai vannak, úgyse fog hinni senki a nőnek. Sokszor fenyegetőznek, "tudom hova jár a gyereked suliba", "tudom hol laknak a szüleid", stb.


5. Sokaknak különösebb fenyegetés se kell, szimplán nem tud hova menni. Vagy marad, vagy hajléktalan lesz (akiket szintén bántalmaznak elég gyakran).

2022. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as, direkt megjegyeztem a szövegben, hogy senki nem érdemel ilyet természetesen. Azt nem értem, hogy nap mint nap látva ilyen eseteket, miért nem tanul valaki.
2022. jún. 8. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nyílik a bicska a zsebemben ha ilyen nőről hallok aki mindezeket hagyja megtörténni, és még védi is a pasiját a végtelenségig, meg azt hnagoztatja hogy akárhogy veri (akár a gyerekeit is) ő akkor is szereti.

De aztán kicsit el is szégyellem magam, mert az is eszembe jut, hogy már megint a nőket kritizáljuk. Ilyen esetben is a nő felett ítélkezünk hogy minek van együtt egy ilyen állattal. Mintha ezzel legitimálnánk azt, hogy a férfiak közül rengetegen ilyenek és kész. Nem az itt mégis a fő probléma hogy ezek a férfiak mégis hogy merészelik azt gondolni hogy kezet emelhetnek bárkire is? Az a fő probléma hogy miért vannak olyan buta nők akik ezekkel leállnak?

Az kéne felháborítson, hogy ilyen férfiak léteznek, nem az, hogy van nő aki ezt tűri.

2022. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok mindig rendkívül összetettek. Inkább tűri a bántalmazást, mintsem hajléktalan legyen vagy éhenhaljon.
2022. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Èn nem sajnálom őket, pláne nem ezt a putrist, de èn soha nem is ìrok semmit ilyen eseteknèl neten, fb-on. Aki kommentekben sajnálkozik, az valószìnűleg komolyan is gondolja amit ìr.
2022. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóójában sajnos ez van. Mo. színvonala ennyi is ér.
2022. jún. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!