Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Furcsa ha valaki a munkahelyen...

Furcsa ha valaki a munkahelyen mindig névvel köszön nekem? Nem azt mondja Jó reggelt hanem jó reggelt + név! Érdekes én sose köszönök így senkinek

Figyelt kérdés
2023. jan. 27. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa, sokan köszönnek így, néha én is szoktam.
2023. jan. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Pl. Jó reggelt kívánok Béla bácsi.

Mi ebben a furcsa?

2023. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem, szerintem azt gondolni hogy ez furcsa ami furcsa.
2023. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva igen visszataszító a stílusod! Próbálnak válaszolni, te meg bunkózol!


Másrészt sok helyen szokás névvel köszönni, már csak azért is, hogy egyértelmü legyen, kinek szól a köszönés. Ha neked nem tetszik, ne mondd így de azon hözöngeni, ha valaki udvarias, elég primitív dolog.

2023. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%
#3: Ezen az alapon köszönni is minek minden reggel.
2023. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
A tiszteletnek, kedvességnek egy magasabb foka a néven szólítás. Jobban esik.
2023. jan. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát ezzel a mocskos száddal csókolgatod Béla bá ánuszát? Szégyeld magad.
2023. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez kicsit megtisztelőbb, néha én is szoktam a nevét hozzátenni az illetőnek. Én annak köszönök a nevével együtt, akit kedvelek, tartom valamire, fontosnak érzem vele a jó kapcsolatot, ezzel ugyanis kifejezi az ember, hogy érdekli a másik, hiszen nem csak egy "szia"-t lök oda. A hozzám legközelebb álló embereknek viszont már nem mondom a nevét, mert annyira ismerjük egymást.

Szerintem a legtöbb embernek jól esik ez a figyelmesség, egyszer olvastam, hogy az emberek általában szimpatikusabbnak tartják azokat az embereket, akik gyakran szólítják a nevükön. Mondok egy példát: a főnököd oda megy hozzád, és azt mondja, "Jó reggelt. Légy szíves csináld meg ezt határidőre". Vagy azt, hogy "Szia Jóska, meg tudnád ezt nekem csinálni határidőre?" Melyik esik jobban? Szerintem sokkal barátibb, ha úgy szólunk a másikhoz, hogy a nevét is kiejtjük hozzá.

2023. jan. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy jelenetősége nincs: emberek vagyunk mind, nem szükséges emiatt, így "tiszteelni" a másikat.


Van nekem is, aki így köszönt, de semmi nagy változást nem tapasztaltam emiatt köztük: ember volt az is, meg az is, aki csak "Szia!"-t köszön.

2023. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem furcsa. Szerintem semmi jelentősége nincsen.
2023. jan. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!