Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Önigazolás, mikor rossz...

Önigazolás, mikor rossz munkahelyen dolgozó, nem túl irigyelni való életet élők folyton pl. folyton mondogatják, hogy ők okosak?

Figyelt kérdés

A való életben is van ilyen ismerősöm: értelmes alapvetően, de érettségije van, nem bezsél idegen nyelvet és elég gyakran munkahelyet vált, régóta erősen túlsúlyos. Ő folyton olyanokat mond, hogy értelmesebb, mint a diplomások stb.

Most a neten is belefutottam egy 40es férfiba, aki elsőre értelmes tűnt. Viszont mikor nem panaszkodott, egyfolytában nagyképűsködött, meg olyanokat mondott, hogy ő okos, és mégis hlyék között kell gyárban dolgoznia 20 éve.



2023. febr. 1. 09:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hali! Ismerem a jelenséget amit írsz. Én gyakran úgy látom, hogy az alulképzett emberekben hatalmas komplexusok vannak, és nagyon agresszívak tudnak lenni a diplomásokkal szemben mert gyakran egyből nagyképűnek nevezik őket. Én pl egyetemen egy nehéz szakot végzek jelenleg, mikor diákmunkára gyárba mentem és a gyári dolgozokkal beszélgettem, érezhetően megváltozott a legtöbbjük viselkedése mikor megtudták mit tanulok. Fennhéjázóak lettek, és mindenáron meg akartak győzni arról hogy hülye vagyok, pl hogy nem tudom, hogyan kell egy papírdobozt rárakni a raklapra, és majd ők megmutatják hogy csinálják ezt a profik....ezzel szemben pl én és sok ismerősöm akik nehéz szakokat elvégeztek(orvosi, mérnöki, matematikus) nem tartják magukat nagyob okosnak mert látták az egyetemen és a munkájukban, hogy mennyi mindent nem tudnak. Persze vannak nagyképű diplomások is, és normális emberek OKJ-vel, de én személyesen nagyon gyakran látom, hogy sok bennük a frusztráció
2023. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

9: mér ne haragudj, de senkit nem érdekel, szerinted kinek milyen kérdést kell kiírni és hogy szerinted ki mennyire értelmes. erősen szereptévesztésben van, esetleg dirigálj a gyerekeidnek otthon.


11: van benne vmi. Nekem is volt egy alkalmi munkám, ahol ugyanez ment. De jó pár olyan emberről tudok, akinek nincs diplomája, és állandóan bizonygatja, hogy nem a diplomától lesz vki értelmes.

2023. febr. 3. 11:57
 13/14 anonim ***** válasza:

Alapvetően igen.


A magyarok többség ahelyett hogy megmozdulna, nagyképűsködik és megpróbálja az értelmesebb embereket lehúzni szintjére. Ezek nyilván nagyon durva komplexusokra utalnak.

én ennyire beteg mentalitást még sehol sem tapasztaltam: „nem diplomától lesz okos valaki, nyelvtudásnak nincs köze az intelligenciához" stb stb.


Nekem is van egy ilyen ötvenes ismerősöm. Nem buta, de nem is annyira okos, mint hiszi magáról. Nem beszél idegen nyelvet, csak érettségije van, de minden témában szakért. A probléma nála is az, hogy a magánéletben semmiben nem tud kiemelkedni, régóta ismerem, de sosem volt olyan munkahelye, ahol ne használták volna ki, és 20 éve súlyosan túlsúlyos.


Szóval a magyaroknál az okoskodást nagyképűsködést nem kell komolyan venni, mert általában nincs mögötte valódi tudás, csak súlyos komplexusok.

2023. febr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egy a lényeg. Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik. Van különbség a kettő között és jól észrevehető.
2023. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!