Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van/volt hasonló lány az...

Van/volt hasonló lány az osztályotokban suliban?

Figyelt kérdés

9.-es, azaz elsős gimis vagyok. Az általános iskolás osztályomból 1 lány jött velem ebbe a suliba, de sajnos nem beszélünk sokat, így a többiekkel kellett megbarátkoznom, ami sikerült is, ám sajnos van egy elég "furcsa" lány.

KB. tavaly októberben valahogy hirtelen (csak) rám lett szállva, pedig én kedves, normális, nem piszkálódó ember vagyok, ezt mondják a barátnőim is.

Elkezdett 10 percenként köszöngetni ilyen lenéző módon, folyamatosan azt mondogatta nekem hogy "úristen, annyira hiányoztál" - de ilyen nagyon gúnyos módon, meg amikor tesin a csípőmre tettem a kezem, utánozott. Ha nem sikerült valami gyakorlat, kiröhögött az egyik barátnőjével együtt, aztán pénzt kéregettek, néha-néha ilyen érdekes megjegyzéseket tettek, és az új bakancsomra amit szülinapomra kaptam, irigykedtek, hogy "jaj, nekünk még sima utcai cipőre sincs pénzünk, nemhogy bakancsra". Aztán kicsit enyhült a dolog, mert (valószínűleg) látták hogy nem érdekel miket mondanak, és egy másik lányt kezdtek el csesztetni. Persze az elején bánkódtam érte, mert idegesített hogy miért pont rám voltak szállva, aki semmi rosszat nem ártott nekik.

Miért szállnak rá tényleg ártatlan emberekre?


2023. febr. 1. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy nárcisztikus pszichopata ilyen kamaszként. De ennyi idősen még nem szabad őket diagnosztizálni :D
2023. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden osztály közösségben van 1-2 gyerek,akire a többiek,néha az egész osztály rászáll.
2023. febr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez a viselkedés mintázat sosem fog kikopni.Mindig lesz 1-2 bully . Sok ember még felnőttként sem tudja elfogadni, vagy csak ignorálni, ha valaki bármiben is eltér tőlük. :( Engem általánosban piszkáltak sokat. Elmúltam 30, és azóta sem felejtettem el. Nem volt rajtam semmi,ami miatt kilógtam volna, mégis rámszálltak. Átlagos, kedves embernek tartom magam és a környezetem is, szívesen beszélgetek az emberekkel, segítek másoknak. Gyereknek is ilyen voltam. Utólag rájöttem, hogy, lehet furcsán hangzik,alapvetően túlságosan burokban nevelkedtem, túl nagy szeretetben. A kisebb szúrkálódásokat sem bírtam, nagyon rosszul viseltem, érzékenyebb voltam az átlagnál. És néhány "kedves" osztálytársamnak ez tetszett. Szerették,ha "műsor" volt. Nem tudtam úgy tenni, mint akit hidegen hagynak,mert látták, hogy mindjárt sírok. Van 1-2 ismerősöm,aki hasonlóról számolt be.
2023. febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az bánt másokat, aki nincs rendben belül.

Nem rólad szólt ez a dolog, hanem róla. Mindegy volt neki, hogy kit bánt. Igazából csak rosszkor voltál rossz helyen. Nem hibáztál, nem tehetsz róla.

2023. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért pécéztek ki, mert kedves vagy, engedékeny és ezek az állati ösztönlények kiszagolták, hogy tőled nem kell félni. Az ilyeneket ki kellene tiltani a közösségekből és kezeltetni, mert később a munkahelyeken és egyéb közegekben is erősen rombolnak.

Változni nem könnyű, de akkor is megkell próbálnod legalább látszólag keményebbnek lenned, mert felnőttek között is ott vannak az ilyen tipusú férgek és megfognak találni.

2023. febr. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es, én is pont ugyanezt éreztem, általában az ilyeneknek mindegy, kivel akarnak kitolni, egyszerűen csak éretlenek és kész.
2023. febr. 2. 06:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy sovány vígasz, de ilyen lány sajnos minden osztályközösségben van. Nem szabad lesüllyedni a szintjükre, szimplán csak ignorálni kell őket, amit könnyebb mondani/leírni, mint amilyen az a valóságban. Az ilyen lányok, mindig a kedvesebbeket, illetve olyanokat bántják, akikből nem nézik ki, vagy tudják, hogy nem igazán tudna visszaszólni, kiállni magáért.

Ez részükről egyfajta kompenzálás, illetve figyelemelterelés, mert mélyen ők maguk is tudják, hogy valami nincsen rendben velük. Pl. önbizalom-, figyelemhiány, önértékelési gondok.

Sajnos, anno (3 éve ballagtam) nálunk is volt ilyen lány, kettő is igazából. Egyikük szerencsére nagyon hamar visszább vett, a másik még pár évig ilyen volt.

2023. febr. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos munkahelyen is lesz ilyen mindig. Sok a személyiségzavaros.
2023. febr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!