Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejleszthető az asszoci...

Hogyan fejleszthető az asszociáció, kreativitás?

Figyelt kérdés
Milyen gyakorlatok, feladatok vannak amikkel tágítható a tudat, növelhető az asszociáció, hogy valamiről ne csak valami közvetlen dolog jusson eszembe, hanem valami messzebb lévő is?

2023. febr. 3. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ismereteid bővítése által. Minél több dolgot tudsz, annál több dologra tudsz asszociálni. Ha nincsenek széleskörű ismereteid, akkor nem is tudsz miből kiindulni.
2023. febr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom viszonylag széles az ismereteim skálája, legalábbis elég széles ahhoz, hogy legyen miből építkezni. Viszont hajlamos vagoyk megfeledkezni róluk, így amikor abban a helyzetben vagyok, hogy valamihez csatolni kéne valami mást, csak közeli asszociációk ugranak be, ami ugye eléggé erőtlenné teszi az ötleteket. Utólag, idővel jönnek tágabb asszociációk, hogy hogyna kellett volna, de nah, a cél az, hogy a munkafolyamat során is előjöjjenek, ne csak amikor már aludtam rá párat.
2023. febr. 3. 12:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy úúúgy. Akkor viszont nem az asszociációs, hanem a problémamegoldó képességet, reakció gyorsaságot kell fejleszteni.
2023. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, problémamegoldás mint kulcsszó hallottam már róla.

najó, konkretizáljunk:D

Szerepjátszom és történetek írásához lenne szükség a kreativitás bővítésére. Mondjuk játékosként a problémamegoldás is felmerül, szóval valójában ja, az is jöhet, de ha történetalkotásról van szó, akkor az kéne, hogy minél többféle ötlet ugorjon be merre mehetnek a történések, miféle jelenségek, jószágok jönnek szembe. Lehet a hivatalos problémamegoldás ezt is fedi, de hétköznapi értelemben ez nem probléma ugye amit meg kéne oldani, hanem.. hát.. krativitás, ötlet.

2023. febr. 3. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ismétlem magamat: "ja, hogy úúúgy" :D

Igen, ez megint mást vet fel, ez teljes mértékben kreativitás, amiben nem vagyok biztos, hogy növelhető olyan szintre, ha pl. valaki nem elég kreatív egy regény megírásához, akkor kellő gyakorlás után elég kreatív legyen. Ezért nem lesz mindenki író, költő, festő, zeneszerző, stb. :D

Viszont részben fejleszthető. De egyébként ha írsz, és gondolkodsz a kimeneteleken, a karaktereken, már azzal is fejlődik a kreativitásod és a logikus gondolkodás.

Már azzal is fejlesztheted a kreativitást, ha azon agyalsz, hogy vajon hogyan lehetne fejleszteni a kreativitást :D

2023. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:D hát azon agyalok:D

Ééés igen, nyilván, szoktam kisebb-nagyobb történeteket írni, karaktereket összerakni, eltérni a standardoktól vagy épp elmélyíteni azokat. Csak nem vagyok velük elégedett.

És arra gondoltam hátha van valamiféle gyakorlat ami direkt ezt célozná. Mittudomén, pl hogy bizonyos szempontok alapján írjak meg valamit, pl minél végletesebben vagy valahogy összeilleszteni logikusan egyáltalán nem összeillő dolgokat.

Mondjuk... nem hangzik hülyeségnek amit írok, de jó lenne valami kidolgozott gyakorlat erre, hisz én csak arra tudok rámenni amit már ismerek, a fejlesztő gyakorlatok lényege meg többek között az is, hogy új vizekre vezessen.

2023. febr. 3. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ami a történetírást illeti a neten találhatsz több ilyen írásgyakorlatot, ahol konkrétan meg vannak adva a feltételek valamilyen rövid történethez és csinálhatod azt hogy minden nap megírsz egyet (minimum) ez elvileg fejleszti az íráskészséget

Beírod googlebe kiadja, de én láttam hasonlókat Wattpadon is, itt ráadásul sok az ilyen tippek/trükkök könyv az íráshoz

Illetve Pinteresten vannak összeírva kérdések a storyhoz, ami segít abban hogy állítsd össze a cselekményt. Meg ötletek arra az esetre ha elakadnál valahol.


Megpróbálhatsz akár angolul is rákeresni ezekre, hogy több mindent találj a témával kapcsolatban^^

2023. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!