Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném a...

Hogyan fejleszthetném a kreativitásomat, hogy tudjak magamtól is szépen rajzolni?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben szeretnék menni művészeti egyetem képalkotás szakára, és a nyáron szeretnék minél többet fejlődni. Azonban hiába próbálkoztam, nem tudok magamtól szép rajzokat készíteni. Képekről, illetve élő modellről sikerül, de ha azt mondják, hogy magamtól fessek meg egy tájképet például, akkor az egy tragédia lenne. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy nyár végére ne ragaszkodjak a képről való rajzoláshoz.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 4. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Rajzolj képről amennyit csak tudsz, hogy rögzüljön a technika. Utána már magad elé tudod képzelni.
2019. júl. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A képről való rajzolás már egész jól megy magamhoz képest. Ezért gondolom, hogy itt az ideje magamtól rajzolni, azonban hiába képzelek magam elé bármit is, nem tudom szépen megvalósítani, legalábbis lényegesen látszik a képről készült és a magamtól készült rajz között a különbség.
2019. júl. 4. 15:34
 3/9 anonim válasza:
Azért nem megy, mert ezt hiteted el magaddal. Nincs benned elég magabiztosság, ahhoz, hogy fejből is jól menjen a rajzolás, pedig valószínűleg menne az, ha te is elhinnéd, hogy megy. Én ugyanígy voltam vele szóval tudom, hogy miről van szó. Már tudok úgy rajzolni fejből is, hogy az jól nézzen ki. Te is el fogsz jutni idáig. Hidd el! :)
2019. júl. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy igazad lesz❤️ A nyár nekem most úgyis erről fog szólni, hogy "megtanuljak" magamtól rajzolni, és akkor megpróbálok hinni benne.

Köszi a választ!

2019. júl. 10. 09:17
 5/9 anonim válasza:
Nagyon szívesen! :)
2019. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
Én nekem sem nagyon megy fejből a rajzolás. De úgy gondolom hogy ha rászánod magad hogy képről másolás mellett fejből is rajzolj akkor idővel menni fog. Kezd nagyon egyszerű dolgokkal, kéz, orr, száj, stb. és haladj egyre nehezebb téma felé. úgy mint ha nem is tudnál rajzolni, csak most fejből kell. Idővel és gyakorlással menni fog.
2019. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem, köszi a választ! :)
2019. júl. 12. 08:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Nem reg olvastam efy mester konyvet, aki muveszi arckepek mellett tortenelmi jelenetek megfesresen is dolgozik. O azt irja, hogy ha nem megy meg a fejbol rajzolas, akkor a vazlatolgatast kell gyakorolni. Hogy hogyan epul fel az abrazolas targya. Ha ezt tanulmanyozza az ember sokat, akkor idovel a fantaziara is rabizhatja egy dolog, arc vagy egy hely felepiteset, elrendezodeset.
2019. aug. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. aug. 11. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!