Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen döntötted el,...

Hány évesen döntötted el, hogy nem akarsz gyereket?

Figyelt kérdés
Van aki sokáig nem akart, aztán meggondolta magát később? Van aki megbánta?

2023. febr. 6. 11:43
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 2 éve. Most pedig már végképp öregnek tartom magam apukának.


F40

2023. febr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
33%

#10: Mármint három, minimum.


#7

2023. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

Ja végülis igaz.. na mindegy azt hiszem újra kell értékelnem pár dolgot.


Az én életemben volt egy időszak amikor volt egy párom és vele akkor szerettünk volna gyereket de nekem nem lehet csak lombikkal. Nem voltam akkor kész rá. Szétmentünk, aztan sokáig nem érdekelt a gyerekdolog. Éltem, építettem a karrieremet a kis életemet... Volt olyan párom akinek volt/van gyereke. Nem nagyon élveztem a gyerekkel töltött időt, de utólag belegondolva lehet csak azért nem mert elég zűrös volt a gyerek anyja és nehéz volt ezen felülkerekedni.

2023. febr. 6. 14:17
 14/55 anonim ***** válasza:
94%
Kb 10 éve vagyok biztos benne, most vagyok 34. Nem inogtam meg még, biztos vagyok a döntésemben.
2023. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 Metionin ***** válasza:
85%
13. Akkor te nem vagy olyan rugalmatlan ebben a dologban, mint én. Sosem jönnék össze gyerekes vagy gyereket akaró férfival. Szerencsére a párom sem akar. Neked szívből kívánom, hogy megtaláld a neked való párt és vele együtt tudd végül eldönteni ezt a kérdést.
2023. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
89%
Tudatosan csak 35 fölött, előtte inkább csak nem nagyon tudtam mit kezdeni a gyerekekkel, de nem tudatosult, hogy nekem nem kell gyerek. Annyi, hogy nem zárkóznék el teljesen, ha úgy alakulna az életem, de nem teszek érte, hogy legyen gyerekem. Anyai nagymamám (az egyetlen még élő nagyszülőm) még mindig nem igazán fogta fel, hogy tőlem ne várjon dédunokát, el sem tudja képzelni, hogy egy nő ne akarjon gyereket.
2023. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
30%

Úgy látszik ezen az oldalon nem lehet olyanokat mondani, hogy:

- Kár, hogy sokan nem akarnak gyerekeket

- Nehéz még magunkat is eltartani ebben a világban

, mert küldik a piros x-eket

2023. febr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
8%
Mind megbánja,azért puffognak egyfolytában. Ha nem érdekelné őket a gyerekvállalás,nem írkálnának. Amúgy a nagy részük eleve hormonzavaros és ezért nem akarnak, ami érthető is.
2023. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

Sztem azért mert nem ez volt a kérdés 17es.

Mármint értem én az indokot és el is fogadom le is irhatod, de ezek szerint nem érdekel sokakat az indok...


Nálam pl ennek a döntésnek elvi oka volt nem anyagi vagy nem volt külső behatás. Nem volt rossz gyerekkorom, nem bántalmaztak, nem halt meg a környezetemben senkinek a gyereke, az öcsém csak pár évvel fiatalabb így nem én nekem kellett nevelni, jófej családom van...


Én jól keresek, el tudom tartani magamat és egy gyereket is biztosan el tudnék tartani ha úgy alakult volna.


Én nekem valahogy mindig valami fontosabb volt eddig annál, hogy gyerekem legyen. Vagy saját magam vagy a karrierem. De szándékosan nem akartam ebbe belemenni. Csak az érdekel mikor..

Ilyesmi.. hogy pl "19 évesen és hogy most 47 vagyok és nem bántam meg".. .vagy "16 vagyok, nem akarok már kislány korom óta"... stb.


15. most egy ideje nekem is olyan párom van aki szintén nem tervez gyereket a jövőben, szóval azt hiszem el fogom ezt ereszteni, ez csak valami utolsó vergődés a részemről. Lehet majd felkeresek egy pszichológust, hogy letisztazzam ezeket a dolgokat. Lehet ez valami olyasmi, mint a ffiaknal a kapuzárási panik.

2023. febr. 6. 15:36
 20/55 A kérdező kommentje:
18as én rendben vagyok hormonalisan. Nem ítélték el senkit sosem amiért vállalt gyereket. Becsülöm őket. Az én szüleim is vállalták engem, őket is tisztelem ezért. Nem mindenkinek az az út van megírva. Persze tudom hogy az a megszokott és az az többség döntése, de én nem sértegettem senkit, sőt itt eddig rajtad kívül nem sertegetett senki senkit. Kérlek te se tedd ezt itt. Minden jot.
2023. febr. 6. 15:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!