Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen döntötted el,...

Hány évesen döntötted el, hogy nem akarsz gyereket?

Figyelt kérdés
Van aki sokáig nem akart, aztán meggondolta magát később? Van aki megbánta?

2023. febr. 6. 11:43
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
93%

Kb. 11 évesen, mivel parentifikált gyerek voltam, aki folyamatosan felnőtt feladtaokat kapott éveken keresztül és kistestvért a nyakába, akire reggeltől-estig kellett vigyáznom, mikor nem iskolában voltam. Már akkor tudtam, hogy nekem sose kell gyerek, még én is azt hittem, hogy ez majd úgyis megváltozik ahogy idősödöm és eljön a gyerekvállalás ideje. Hát nem így lett, és egyre biztosabban érzem, hogy én soha nem akarok gyereket.


36/N

2023. febr. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
88%
"más fajokat hoznak be ide az országba" - Az emberiség egyetlen faj, biológia általános iskolai tananyag, szívesen.
2023. febr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
81%
#34: Akkor nem csak összetett mondatokat nem tudsz jól megfogalmazni és látszólag következetesen ekézel másokat, hanem még alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. A szó, amit keresel az nem a faj. Etnikum, mondjuk
2023. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
100%

"De az álljon fehér magyarokból."

Ha egy kicsit kutakodsz a családfádban, te is találnál más etnikumot.

2023. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
86%
A moderátorok nem törölnek OK NÉLKÜL kommentet.
2023. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Lemaradtam a törölt válaszokról, talán jobb is.

Köszönöm a többiek válaszait.

2023. febr. 7. 17:49
 37/55 anonim ***** válasza:
93%

Tudatosan 14 éves koromtól éreztem ezt. De már gyerekként se tudtam elképzelni magam az anya-szülő szerepben. Amíg a többiek babáztak, gondoskodtak egy játékról addig én sár csatában vettem részt a fiúkkal.

Aztán ahogy elkezdtem felnőni és felelősséget vállalni jöttem rá, hogy még magamért sem tudom néha 100%-ban, nemhogy egy gyereket, aki ki van szolgáltatva és rám (ránk) van bízva.

Aztán született a családban egy kisbaba. Itt már én is felnőtt voltam. De nem tudtam azzal a gyerekkel mit kezdeni. Más ilyenkor megkérdezi hogy jól alszik, eszik rendesen tök tudja. Én meg csak bámultam és arra gondoltam, hogy "Basszus, milyen traumákat fog össze szedni amikhez szakemberhez kell majd járnia. Csóri." és nem a szülei miatt, hanem amblokk. Megtanulni kommunikálni, internetes zaklatások, propagandák, iskola stb. Nem tudom eldönteni a mai napig, hogy túl együtt éreztem vagy túlságosan távol éreztem magamtól a gyereket.

Plusz racionális ember voltam egész életemben. A gyerek vállalás pedig érzelmi kérdés. Én úgy gondolkozok, hogy "a gyereknek mi haszna?" vagy rosszabb kérdés, hogy "mi hasznom/előnyöm származna a gyerekből?". DE! Azt is tudom, hogy gyereket nem haszon-előny miatt vállalunk, hanem mert szeretetben akarjuk felnevelni. Szóval már csak ezért sem való nekem gyereket, mert tudom magamról hogy "nem tudnám szeretni".

Inkább tudjam előbb, mint a gyerekem x éves korában jöjjek rá erre és megbánjam.


Tudom, hogy én működök máshogy és azt is tudom, hogy az én gondolkozásom ilyen szélsőséges. De ameddig ezzel nem ártok másnak nem hiszem, hogy bárkit zavar.

2023. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
Engem nem, az egész biztos. ha te így vagy boldog.. tudod.. akkor így vagy.
2023. febr. 7. 20:20
 39/55 anonim ***** válasza:
0%
Borítékolhatod,hogy nincs pasija:D
2023. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
mármint kinek?
2023. febr. 7. 22:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!