Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy átok ül a...

Létezik, hogy átok ül a családomon?

Figyelt kérdés
A mi kis elcseszett csalásunkról annyit kell tudni, hogy mind egyedül vagyunk, mint a kisujjunk. Hiába próbálunk meg kapcsolatot létesíteni az emberekkel, mindenki elhagy minket. A szüleim elváltak, anyám azóta is váltogatja a pasikat. A bátyám, nővérem maximum 2 évente váltogatják a partnerüket, soha senkivel nem volt hosszabb kapcsolatuk, bátyámnak lánya is született, de a nő egy másik férfihez ment hozzá. Bátyám 41 éves és szingli, nővérem 36 éves és szingli. Gondoltam majd én megpróbálom... 5. alkalomra sikerült is találni egy pasit, akivel 7 évig voltunk együtt, majd elvett feleségül, 1,5 évig tartott a házasság, végül elhidegültünk egymástól és elváltunk, azóta rendíthetetlenül beleszerettem egy férfiba, de ő is elhagyott mondván, hogy túl erős személyiségek vagyunk mind a ketten, mi ég és föld vagyunk. Egyébként igazat adok neki, de sajnos a szerelem nem múlik el.. én komolyan azt hiszem a családunk el van átkozva és soha, de soha nem lehetünk boldogok.

2023. febr. 7. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy az individualista, kompromisszumképtelenségi minták öröklődnek. Génekkel, tanulással.
2023. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Azért az nem lenne nagy megfejtés, hogy mivel nem láttatok működő párkapcsolatra mintát (szülők) így ti sem tudjátok feltalálni a spanyol viaszt és végsősoron ugyanazokat a hibákat követitek el, mint szüleitek. Vagy pont az ellenkezőit, ami szintén nem kiegyensúlyozott.

Plusz már a párválasztásnál is befigyel, hogy olyasmi párt találtok, ami az ellenkező nemű szülőtökre hasonlít. Arról meg tudjuk, hogy nem volt j deal, dehát mivel ez ismerős nektek, ehhez fogtok vonzódni.


Nagyfokú tudatossággal, önképzéssel, pszichoterápiával lehet tenni ezek ellen. Persze nyom nélkül nem fog eltűnni, de el lehet érni, hogy egy funkcionáló családot összehozz. És akkor az "átok" megtörik, a te gyereked már nem örökli azokat a mintákat amiket te kaptál. Feltéve, ha funkcionálisan tudod tartani a párkapcsolatodat.

2023. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem hinném hogy átokról van szó.

Mindennek utána lehet járni tudományos értelemben is, csak idő és pénz kérdése az egész. Persze aki spirituális beállítottságú az az átokra fogja, pedig van értelmes magyarázat rá.

Mégpedig annyi, hogy el kell menni egy jó pszichológushoz aki az egész családfádat kielemzi veled, kezdve a nagyszüleid és a szüleid által nektek mutatott mintákon át, addig hogy ki mit vitt a kötődési zavaraiból és egyéb mintáiból tovább a saját felnőtt életébe.

Ez egy hosszadalmas folyamat és bizony pénzbe kerül.

Nem az átokra kell fogni azt, hogy hogyan szocializálódtál gyerekkorban (és a testvéreid is), hanem ki kell elemezni a családi mintákat (pl transzgenerációs hatás, traumák, kötődési minták stb). Nem véletlenül van jelen ez a családodban, csak nyomon kellene követni a nagyszülők életétől kezdve.

2023. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nen létezik.
2023. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Lehet tényleg a személyiségetekből fakad, hogy végül ez a vége.

Nekem nagyon sokáig volt egy téves képzet a fejemben, hogy 2 évnél tovább egyszerűen nem bírom. Több kapcsolat után vettem csak észre, hogy ahogy jött a 2 év, tudat alatt már minden bajom lett, és elkezdtem leépíteni a barátomat. Egyszer adtam "új esélyt" egy szakítás után, akkor még egy hónapig húztuk, de végül jobbnak láttam, ha tényleg vége. Mindig én szakítottam, és sokáig ilyen max 2 éves kapcsolataim voltak. De mikor rájöttem, hogy önmagam gátolom a boldogságot, és igazából túl lehetett volna lendülni a számomra "kritikus" időszakon, azután odafigyeltem, hogy legközelebb ne beszéljek be hülyeségeket, hogy látom valami nem stimmel, és ne kezdjem el leépíteni majd a kapcsolatot.

Ezek után, hogy felismertem, hogy miattam van az egész, és igazából hány embernek okoztam fájdalmat, hogy feladom, miközben hosszú jövőt képzeltek velem, már megszűnt ez a tudat alatti félelmem a hosszú kapcsolatoktól.

A férjemmel 6 éve vagyunk együtt, 3 éve házasok, ugyanolyan jó a kapcsolatunk, mint régen, most várjuk az első gyermekünket. Örülök, hogy sikerült felismernem a hibáimat, és ki tudtam javítani.

Nem hiszem, hogy átok lenne nálatok, lehet egy önbeteljesítő jóslat, egy tudatalatti ellenállás is mögötte. A szülők válásból is fakadhat, hogy "tartjátok" ezt a mintát, hogy egyszerűen nem tarthat "örökké".

2023. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A "mintáknak" ehhez semmi köze,a férjemmel lassan 20 éve együtt vagyunk és a mintáról annyit hogy neki pl nem csak elváltak a szülei de el is hagyták őt. Belemagyarázni mindent lehet, de valószínűleg nem a megfelelő párral próbálkoztok és nem tesztek elég munkát a kapcsolatba.
2023. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

6, és az nem jutott még eszedbe, hogy a férjed egy csomót dolgozott, hogy feldolgozza, hogy mi volt a szülei válásának az oka, mik voltak a hibák, mik voltak a működő dolgok?


Csak mert a minták pszichológiailag igazolt tények. És még csak nagyon messzire sem kell menni ilyenekért, hisz rengeteg elvált szülő gyereke van, aki egyszerűen nem hisz a házasságban és kerek perec kimondják, hogy a szüleik miatt van ez.


Kivételek vannak - szerencsére. De legtöbb esetben nem az égből pottyannak, hanem egy erős lelki munka áll mögötte.

2023. febr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A férjem nem egy ilyen lelkizős típus, de aztán arra milyen magyarázatot talált volna,hogy fogták es elhagyták?:D Ő inkább gáznak tartotta őket és úgy volt vele,hogy inkább normális lesz. Ugyhogy elhatározás kérdese is. Anyuka vagyok, sok szülőt ismerek a gyerekem közösségeiből, és azt bizton állíthatom,hogy mindenki találhat magának párt, senki sincs "megátkozva".
2023. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
8, "ez gáz, úgyhogy inkább normális leszek". Hát nekem továbbra is az a gyanúm, hogy ennél azért tovább jutott a férjed:D Már csak azért is, mert ahhoz, hogy tudd mi a gáz, és mi a normális, tudnod kell mi miért történt, hogyan stb. Nem kell ehhez lelkizősnek lenni, egyszerűen csak felméri mi miért és hogyan történt és pozitív vagy negatív mintaként szem előtt tartja.
2023. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9. szerintem is vannak minták, a 8-as pedig nem tudja, hogy a férje milyen is volt igazából mikor elhagyták őt, biztos nem vállat vont egyből, hogy ja, hát ez van, dehülyék. Azért ez egy elég nagy trauma, ha el is folytja valaki, azért azt megelőzte egy feldolgozási folyamat. Vélhetően pont ettől erősödött meg aztán, s így lett ma már nem lelkizős. Volt elég baja neki, megtanult erős lenni, kizárni az érzelmeket.

Aztán persze lehet, hogy ő ilyen fajta, ilyen hideg, ahogy a szülei is szó nélkül otthagyták ugye. Ők egy nem lelkis család, mégis csak volt minta.. :'D nyilván itt nem látunk bele egymás életébe, de ezt kijelenteni, hogy megrázta magát és fel is dolgozta, ezt kétlem :)

2023. febr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!