Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik, hogy átok ül a...

Létezik, hogy átok ül a családomon?

Figyelt kérdés
A mi kis elcseszett csalásunkról annyit kell tudni, hogy mind egyedül vagyunk, mint a kisujjunk. Hiába próbálunk meg kapcsolatot létesíteni az emberekkel, mindenki elhagy minket. A szüleim elváltak, anyám azóta is váltogatja a pasikat. A bátyám, nővérem maximum 2 évente váltogatják a partnerüket, soha senkivel nem volt hosszabb kapcsolatuk, bátyámnak lánya is született, de a nő egy másik férfihez ment hozzá. Bátyám 41 éves és szingli, nővérem 36 éves és szingli. Gondoltam majd én megpróbálom... 5. alkalomra sikerült is találni egy pasit, akivel 7 évig voltunk együtt, majd elvett feleségül, 1,5 évig tartott a házasság, végül elhidegültünk egymástól és elváltunk, azóta rendíthetetlenül beleszerettem egy férfiba, de ő is elhagyott mondván, hogy túl erős személyiségek vagyunk mind a ketten, mi ég és föld vagyunk. Egyébként igazat adok neki, de sajnos a szerelem nem múlik el.. én komolyan azt hiszem a családunk el van átkozva és soha, de soha nem lehetünk boldogok.

2023. febr. 7. 11:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
15%
Ha ennyire léteznek a minták,akkor hogy lehet,hogy a kérdező majdnem 10 évet elpazarolt az életéből családalapítás nélkül,pedig még házas is volt? Két testvére is van. Vagy csak a válásba lehet mindent belemagyarázni? Ha én 10 év alatt nem alapítok családot a férjemmel,mi is szétmentünk volna. Vagy mi tartott volna minket össze,a netflix sorozatok bámulása?
2023. febr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A PÁSZTOR ***** válasza:

Olyan hogy átok, a Bibliában sincs. Az Isten ott a következményektől beszél. Ha valamit teszel az vissza hat rád és hat a kornyezetedre.

Az árral sodródni mindig könnyebb, változtatni a hagyományokon nagyon nehéz lehetetlennek tűnik, de tanulással és nagyon erős céltudatos magatartással lehet. Jó ha segít kintről valaki, és jó ha tudod hogy sikerülni fog.

2023. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11, mert csak a gyerek tud sszetartani egy házasságot? Erre elég sok ellenpélda van, pl a kérdező testvére és szülei.

Én 12 éve vagyok párkapcsolatban és még nincs gyerek. Majd lesz, ha eljön az ideje. A kapcsolatunk jó irányba megy afelé.

De nem minden kapcsolat.. jó. Azért másfél év házasság az pont azt jelzi, hogy "hát.. banyek... tévedtünk". Langyos víz felkavarva, aztán rájössz, hogy iszap volt benne. Ennyi negatív példa mellett nem csoda, hogy a kérdező sem vállalt gyereket instant, hanem megfontolta. Bár a báttya is csak 9 évesen vállalt 2 éves kapcsolatokkal, szóval igazából még benne van a pakliban, hogy a Kérdező ha idősebb lesz elhamarkodva mégis gyereket vállal egy rövid és kiegyensúlyozatlan kapcsolatban. Legalábbis ha a meglévő mintákat követjük, én erre sázmítanék.

2023. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szóval ha valamit tesz, vagy annak az ellenkezőjét,akkor is mintát követ. Aham.
2023. febr. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14, a tetteid 90%-át az alapján teszed amiket tapasztaltál, tanultál. Ha valamiről tudod, hogy hogy érdemes, akkor úgy teszed. Ha valamiről tudod, hogy hogy bukta, akkor azt direkt elkerülöd.

Ha valaminek csak egyetlen módját ismered, és nem méred fel tudatosan hogy az mennyire hatékony, akkor bizony úgy fogod cisnálni.


Ez pont úgy igaz az emberi kapcsolatokra, mint a teafőzésre, tűzgyújtásra, festésre, mosakodásra.


Pl az emberek egy része ülve, a másik része állva törli a seggét. A két csoport nagyrésze nem is tud a másik csoport létezéséről, és elképzleni sem tudja, hogy hogy lehet úgy cisnálni. Egyszerűen így tanulta meg kiskorában és ezt gondolja helyes, hatékony módnak.

A tudásunk rabjai vagyunk.

2023. febr. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez akkor állja meg a helyét,ha egy barlangban él a szüleivel és még sosem látott más embereket,és önálló gondolatai sincsenek.
2023. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16, az egyszerű dolgokban lehet igazad van, de a komplex viselkedési formákat illetően - amilyen a párkapcsolati visoznyulások is - nem ilyen egyszerű a helyzet.

Ha meglátod, hogy a kiwit nem cska meghámozva lehet enni, hanem pl kettévágva és kikanalazva, akkor ennyi már elég ahhoz, hogy ezt a gyakorlatban is magadévá tehesd, új módon kezdd el csinálni.

Viszont egyetlen párkapcsolatba sem látsz bele olyan szinten, hogy át tudd venni érdemben a gyakorlatban. Azaz hát egy párkapcsolatot pont, hogy látsz ilyen szinten: a (nevelő)szüleidét.


Szóval nem kell ahhoz barlangban élni, hogy egyszerűen ne láss olyan részleteiben egy másik párkapcsolatot. Persze, mesélhet egy barátod a párkapcoslati gondjairól, de az csak a történet fele, ráadásul általában csak a problémákról szokás mesélni, arról, hgoy minden rendben megy, sokkal kevésbé. Pedig ez is fontos, hogy hogy működik eg ykapcsolat, amikor épp minden rendben megy.


Szóval nem kell ahhoz barlangban élni, hogy ne láss bele részleteiben mások párkapcsolatába. Az már kérdéseket vet fel, ha olyanok párkapcsolatait ilyen részleteiben ismered, akikkel nem is élsz együtt.

2023. febr. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!