Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tenyleg az ad jo tanacsokat,...

Tenyleg az ad jo tanacsokat, akinek mondjuk az elete nincs mindig rendben?

Figyelt kérdés
Sokszor hallottam mar ezt. Es sokszor kernek tolem segitseget illetve itt is szeretek segiteni tini parkapcsolat temaban annak ellenere hogy az en szerelmi eletem egyenlo a nullaval es sose jon ossze. Viszont a valaszaimat nagyon jol ertekelik. Ez sztereotípia vagy lehet benne valami?
2023. febr. 7. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem hoznék erre törvényszerűséget.

Van aki 0 tapasztalattal is jó tanácsokat mond, mert okos ember ugye más kárán tanul, magas az érzelmi intelligenciája, empatikus stb.

De sokan meg 0 tapasztalattal és a fenti készségek hiányában rossz tanácsokat ad.

ugyanígy van, aki 100000 tapasztalat alapján jó tanácsokat ad, mert sok variációt átélt már, egyszerűen jól ismeri a témát és van belátása tanulni belőle.

Van akinek meg nincs belátása tanulni a saját hibáiból és tapasztalataiból sem, és ezért rossz tanácsokat ad.


És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy tanácsot adni is úgy lehet igazán, ha felismered milyen üzenetre van szüksége a másiknak. Ez meg a tanácsadási tapasztalaton múlik... vagy empátián:D


És itt az oldalon az értékelés sem egyértelmű jele a jó tnaácsnak. Pl itt ebben a kategóriában ha jön valaki panaszkodni az élet reménytelenségéről, azok a válaszok lesznek nagyobbra értékelve amik azt tanácsolják, hogy kösse fel magát és ne vergődjön tovább itt. De lássuk be, ez azért annyira nem hangzik jó tanácsnak, sőt:D És sok tényleg jó tanács meg le van pontozva mert... nemtom, népszerűtlen a módszer, hiába lenne valódi megoldás.


Szóval kb smemi sem fix pont ebben a témában:D

2023. febr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva szoktak ezt így kategorikusan kijelenteni, hogy akinek nincs rendben az élete, az csak kussoljon, mert ha jó tanácsot tudna adni, akkor az ő élete is jó lenne. Ez butaság. Simán lehet, hogy jól látja a dolgokat, de valamiért neki elcsesződött az élete. Például egy lesérült sportolóból lehet jó edző attól, hogy ő végül nem tudott kiteljesedni.
2023. febr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Mondjæk, hogy aki nem tudja, tanítja...

Van benne valami, igen.

Szavakkal tudjuk mi lenne jó, de példát mutatni már nehezebb..

2023. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok

Egyébként én anno 13-4 évesen tök jó párkapcsolati tanácsokat adtam a körülöttem lévő lányoknak (én fiú vagoyk), tényleg többen is mondták, hogy köszönik a tanácsokat, kb megmentettem a kapcsolatukat (nyilván tini kapcsolatok)... Mindezt úgy, hogy semmi tapasztalatom nem ovlt párkapcsolatok terén, de elég empatikus vagyok.

Aztán beindult az én életem is és halomra rontottam el a saját párkapcsolataimat:D Teljesen értelmetlen.

2023. febr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen összefüggés, de én is tudok adni jó tanácsot, annak ellenére, hogy nekem pl. nem lenne bátorságom végrehajtani a tanácsaimat, mert depressziós, gyáva vagyok. De tudom, hogy kellene csinálni, meg látom, más hogy csinálja.
2023. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Az a gond, hogy van ahol átfordul a dolog.

Pl egy inceltől nem érdemes párkapcsolati tanácsokat elfogadni egyszerűen mert a nulla tapasztalatán túl akkora az ő érzelmi frusztrációja, hogy ritkán képes rosszindulat nélkül hozzáállni a dologhoz.

De pl egy pap gyakran ad jó házassági tanácsokat, pedig neki sincs ilyen jellegű tapasztalata, csak belelát másokéba, meg nem terheli a tanácsát a saját frusztrációja.

2023. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért,van olyan ember,akinek mindig rendben van az élete?
2023. febr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

#7 Jelen. :D


De nem feltétlenül (nem minden témában) tudok hasznos tanácsokat adni, mert nem mindig látom át a másik helyzetét és belső akadályait.

2023. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem részben igen. Azért, mert kívülről, felülről látja a helyzetet, sé kívülálllóként más minden.
2023. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!