Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vertek, vagy próbáltak átverni...

Vertek, vagy próbáltak átverni valaha, bicskansitogató módon?

Figyelt kérdés

Mi a sztori?


Itt az enyém. Nemrégiben, mivel nem férnek el, el akartam adni egy csomó könyvet. De tényleg több száz darab, és nem a kutya szájából kiszedett ponyvaregények, hanem vastag, nagy könyvek, enciklopédiák, teljes kiváló állapotú britannica sorozat, és csupa olyan könyv, amiket bizniszpartnerek adtak év végi, karácsonyi meg hasonló különleges alkalmakkor ajándékokba sok év alatt. Szinte sose voltak használva, nincsenek gyűrve végig szépen voltak tárolva. Írtunk egy emailt az egyik antikváriumnak a nemzeti múzeummal szemben, hogy ezektől szeretnénk megválni. Szépen részletesen leírva, megfogalmazva. Válasznak se köszönés se semmi, ennyi jött "Ok, adunk érte 10000-et".


Nem fogom megnevezni, hogy melyik antikvárium volt konkrétan ott, de nyilvánvaló, hogy ezek nem konkurens boltok, hanem egy üzlet az egész.


Természetesen válaszra se méltattuk, inkább bedobozoltuk őket, megkaptam én, és felraktam mindet a padlásra, egy részüket ami elfért meg könyvespolcra.



Hát, átverés nem sikerült, csak majdnem, de elég bicskanyitogató az a pofátlan arrogancia amit tanusítottak. Inkább ne írtak volna vissza


2023. febr. 9. 10:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Mi ebben az átverés?
2023. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

Mondott egy ajánlatot. Pofátlan ajánlat volt valóban, de ez történt.

Milyen átverésről beszélsz te?


Más helyen nem is próbálkozol? Esetleg egyesével eladni?

2023. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Vertek, vagy próbáltak "


Ez van a kérdésben. Nyilván az átverés nem történt meg, mert nem mentem bele

2023. febr. 9. 11:29
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Gyűrűtalálós módszert akartâk beadni nekem, nem sok sikerrel...
2023. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Akkor mégegyszer, hogy Te is megértsd: Ebben semmi átverés, vagy még csak próbálkozás sem volt.

Nézz utána a szótárban mit jelent az átverés, ha ennyire fogalmatlan vagy.

2023. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4 az hogy működik?


5 dehogynem átverés, ráadásul ki tudja mennyi rászorulót vagy ügyetlent forgatnak és zsákmányolnak ki így a vagyonukból. És nem csak az antikváriumok csinálják ezt. Ajánlania kellett volna könyvenként 1000 forintot, amit 2000 forintért továbbad. Persze neki a 100%-os haszon nem jó biznisz, ő neki az kell, hogy átverje az embert, és 10000 százalékos haszonnal rabolja ki az eladót, és a vevőt is. És akkor csodálkoznak, hogy miért lettek elűzve több, mint 100 államból a történelem során, és hogy miért üldözik őket minden 50 100 évben

2023. febr. 9. 12:11
 7/14 anonim ***** válasza:
18%

Istenem kérdező, lépj már túl rajta.


Ez olyan, mint amikor hirdetek egy autót, és megtalálnak a "500 kp és megyek" tesók.

Most akkor én is majdnem átverés áldozata lettem, csak szerencsére letettem a telefont az ajánlatát hallva?


Add be más antikváriumba, és próbáld meg feldolgozni a sokkodat....

2023. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

"Ajánlania kellett volna könyvenként 1000 forintot"

Nem kellett volna. El vagy tévedve.

2023. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
4#eldobdan egy gyűrűt, majd előtted megtalálják. Ès elcserèlik veled, vagy valamennyit adnod kell neki, ès megkapod. A gyűrűn van egy árcimke. Elcserèled, de a gyűrű 20 ft-ot èr. Átlagban román állampolgár találja meg. A buktató hogy Mo. - o leadhatja a zálogba, a gyűrűkön nem hagynak címkèt. Nállam ezzel bukott le.
2023. febr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem volt számomra súlyos a helyzet, mindenesetre tanulságos volt számomra az eset, amikor folyékonyan próbált a feleségemnek hazudni több ember is és némaságba burkolóztak, amikor szembesítette a feleségem őket azzal, hogy bizonyíthatóan hazudnak. Egy biztonsági ráccsal is védve van egy szinten a lakás, amelyben élek, - mert mielőtt ide költöztünk, számolatlan alkalommal feltörték és kirabolták a lakást. Ezt a rácsot zárni szoktuk.

Járt már "nálunk" a lépcsőház emeleti szintjeit burkoló mesterember, postás, fűtési rendszert légtelenítő ember, - sőt még "Jézus is, fehér lepelben", - a probléma csak annyi volt ezzel, hogy otthon voltunk, miközben a rács zárva volt és a csengő a zárt rácstól több, mint egy méterre, elérhetetlen helyen van, (tehát csak akkor juthat be bárki is, ha direktben kopog az ajtónkon). Azt is halljuk, amikor a két emelettel alattunk lakó szomszéd tesz-vesz a lépcsőházban, - kizárt, hogy nem hallottuk meg azt, hogy valaki próbált volna bejutni hozzánk, - de ezek az emberek makacsul állították, hogy "becsöngettek hozzánk"! :D


Igazából engem az a része mulattatott egy bizonyos szinten ennek az egésznek, amikor minden különösebb tét és szemrebbenés nélkül próbál valaki belehazudni a képembe és egy ideig tetszeleghet, hazudozhat magabiztosan, de érdemes hallani, látni a reakcióikat, amikor szembesülnek azzal, hogy bizonyíthatóan megbuktak a hazugságukkal. :)

2023. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!