Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Diagnózis szerint nárcisztikus...

Diagnózis szerint nárcisztikus vagyok. Nem tudom, hogy kellene azt csinálni, hogy ne várjak mindenért viszonzást?

Figyelt kérdés
Hanem önzetlenül tegyek dolgokat. Nem tudtam róla, hogy így élek, nem tűnt föl. De valószínűleg így van, pszichológus célratörő kérdései után valahogy így néz ki. Továbbra se tudom, hogy lehetne ezt "lefaragni"? Mások hogy csinálják, akik jobb emberek?
2023. febr. 11. 08:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
76%
Magyarul legyél nonprofit vállalkozás különben nárcisztikus vagy? Érdekes.
2023. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt a pszichológust kérdezd.
2023. febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg a viszonzásnak van egy egészséges mértéke, amit ha nem vársz el, egyszerűen balek vagy. Arra figyelj, hogy te ne használd ki az embereket, vagy ha pl meghallgatnak téged a barátaid, segítenek neked, ezt te is viszonozd. Legyél figyelmes a szeretteiddel, tartsd tiszteletben a véleményüket, vita esetén törekedj kompromisszumra. Ha ez megvan, akkor egy egyszerű, normális ember vagy.
2023. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
Magadat diagnosztizaltad?
2023. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nem, szakember, SCID-5 teszttel, 2021 decemberében, kórházi körülmények között, és tavaly nyáron ugyanígy beigazolták a válaszaim a személyiségzavart egy másik helyen, másik szakembernél.
2023. febr. 11. 13:30
 6/32 anonim ***** válasza:

Akkor, úgy tűnik, igy is van. Amit te az önzetlenséged gyengeségének érzékelsz, az valószínűleg nam úgy van.

Kerülni azért tudod az olyan helyzeteket, mikor úgy érzed megsértettek. És a tudatos önkontroll is csodákra képes. De személyiségzavar felnőtt korban már nem fog megváltozni, sajnalom.

2023. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
59%
Már nem azért a 2 fillérért, de mi a fszért kellene bármit is önzetlenül csinálni? Ennyi erővel el lehet menni ingyen szeretetből dolgozni, de fizu az nem kell, mert az már önzőség. Ha meg valamit kérsz tőlem, az a minimum, hogy elvárom a hálát és/vagy valami viszonzást. Hiába van az egyes lepontozva, rohadtul igaza van. Nincs veled kérdező semmi baj, a baj ott van, hogy ki vannak használva és túl vannak tolva ezek a népbetegségek, most már mindenki mérgező szülő, nárcisztikus, egoista, ADHD-s meg stb. A legtöbben definiálni sem tudják ezeket a jelenségeket. Pontosan ezért nem kell pszichológusokhoz járni mert csak zűrzavart okoznak az elmédben, ami eddig normális volt az életedben és nem zavart, most hirtelen rossz és változtatni kell rajta, mert... Miért is? Hogy mások elvárásainak megfelelj? Gondolom akkor most mivel nem értek egyet a többséggel akkor én is nárcisztikus vagyok...
2023. febr. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudom, lehet, hogy te is nárcisztikus vagy, lehet, hogy mindenki (a többség) az, lehet, hogy rosszul vannak megállapítva a kritériumok...nem tudom. Lehet, hogy nem baj az egész, mármint hogy viszonzást várok. Érdekes. Én szívesen járok pszichológusokhoz. Most kicsit belezavarodtam ebbe, valóban olyan rossz ember vagyok-e.
2023. febr. 12. 07:19
 9/32 anonim ***** válasza:
59%

7: senki nem irta hogy mindent önzetlenül kellene, csak te. Az onzetlenseg hiányáról van szó.

A tragarkodast tartsd meg magadnak, ha nem értesz valamit az meg nem ok erre.

2023. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam. Nárcisztikus vagyok, mert a véleményem és világnézetem nem fér bele az övékébe. Én megaszondtam, már csak a nácizás hiányzik innen. Ennyi. A hetes voltam. Én józanul gondolkodónak és realistának tartom magam, aki reálisan látja azt a világszegletet, amiben él. Puszi!
2023. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!