Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusiak miért ilyen pletyká...

A falusiak miért ilyen pletykásak, minden lében kanalak?

Figyelt kérdés
Városban a kutya nem törődik idegen emberek magánéletével, privát dolgaival, a faluban viszont szeretnek mindenbe beleavatkozni, olyan dolgokba, amik magánügynek számítanak. Miért?

#falu #magánügy #pletyka #városiak #Privát szféra megsértése #Más életébe való kéretlen beavatkozás
2022. ápr. 14. 11:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert a falu egy ingerszegény környezet. Budapesten napi szinten van valami, ami az emberek számára érdekes lehet (baleset, bűntények, vagy épp kiállítások, stb), így egy átlag nagyvárosit jóval több impulzus ér. Falun nyugi van, kevesebb a lakos, kevesebb a "történés".
2022. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mivel e fakvak elzárt helyek, többet tudnak az emberek egymásról, ezért többnyire ez az egyetlen beszédtémájuk.
2022. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Van olyan város is, amelyik ilyen.
2022. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Ki kivel mikor hogy, meg úgy mindenkit ledegradálnak a háta mögött. Mondjuk ez most éppen Komárom Esztergom megye, de hihetetlen. Nekik mindegy egyes kis apróság nagy történés amiről érdemes beszélni. Ráadásul nincs is korhoz kötve, huszonévesek is ugyanúgy viselkednek mint az unatkozó idősebbek.
2022. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert nincs más szórakozásuk
2022. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Az első mindent leírt.

Ilyeneket néznek, hogy ki jött a déli busszal meg vajon miért?

Annyira nem éri őket inger hogy beszarsz.

2022. ápr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Ó, a városiak se különbek, elég bemenni egy munkahelyre, úgy pletykál mindenki mindenkiről, hogy csak na.
2022. ápr. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
A városban nem 😧 tudnék mesélni. Ugyan olyan pletykásak mindenhol.
2022. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18%
Falusi sem töródik idegenekkel, viszont a városiak ugyanolyan rosszak
2022. ápr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos szinten megszokás, és az idősebb generációtól eltanult dolog is.


Az én szüleim pl mindig nézték (és nézik), ha az úton egy autó, szekér, traktor vagy hasonló elmegy.

Pl ülünk a szobában, hallják a burrogást, s már futnak az ablakhoz.

Tiniként én meg észrevettem magamon, hogy én is futok az ablakhoz ilyenkor, még akkor is, ha csak én vagyok a szobában. (Ha ők is ott vannak, akkor már elvárás, hogy fussak én (is), és nézzem meg ki az, pedig a falu 99%-át nem is ismerem, s nem is érdekel.)

2022. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!