Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy érdemes szemkontaktust...

Hogy érdemes szemkontaktust tartani beszégetés közben?

Figyelt kérdés

Valaki feltett itt egy hasonló kérdést, és olyan válaszokat kapott hogy illetlenség hosszan a másik szemébe nézni. El-el kell pillantani, hogy a másik ne érezze magát kellemetlenül.


És ez szíven ütött, mert én megszakítás nélkül tartom a szemkontaktust, így fejezem ki, hogy figyelek arra, amit a másik mond. És volt már, aki megjegyezte, hogy szinte szugeráló tekintetem van.:'D

De ha meg nem ezt teszem, és el-el pillantgatok közben, akkor attól félek, hogy azt éreztetem a másikkal, hogy ki akarok lépni a beszélgetésből, vagy nem rá figyelek.


De az is lehet, hogy rossz irányba pillantok ilyenkor, vagy túl hosszú ideig.

Mi ennek a mestersége? Hogy, merre, mennyit kéne elpillantani, hogy ne legyen félrevezető?



2023. febr. 13. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami nekem bevált: orra fölé, szemöldöke közé nézek.

Tartom a kontaktot, olyan, mintha a szemébe néznék, de mégsincs szembebámulás érzés. Néha bele-bele pillanatok a szemébe, majd vissza a szemöldökei közé.

2023. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pls rám ne nézzetek! : D Könnyebben beszélgetek, ha nem bámulnak folyamatosan az arcomba. Szörnyű!
2023. febr. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs erre recept, mert minden szituáció más. De a folyamatos nézés, az biztosan zavaró, mert olyan érzés alakulhat ki a másikban, hogy valami gond van vele azért nézik. Időnként rápillant az ember a másikra, mondjuk 3 másodperceként fél másodpercre, hogy érzékelje a másik, hogy követem a beszélgetést. De nem időhőz kell kötni, hanem helyzethez, például amikor belekezd a válaszba akkor ránézek, vagy amikor én kezdek egy választ, és szempillantással jelzem hogy reagálok. Szóval lazán kötetlenűl. Ha nem tetszik amít mond, vágok egy pofát, és kérdően ránézek fél másodpercre. Vagy ha valami vicces, akkor nevetés közben fél másodperc szemkontaktus. Sosem mértem, de saccperkb nem hiszem, hogy fél másodpercnél tovább kéne egy idegen vagy ismerős arcába, szemébe nézni.
2023. febr. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!