Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én vélek felfedezni a...

Csak én vélek felfedezni a rasszizmus megítélésében kettős mércét?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embernél megfigyeltem már, hogy ha valaki egy más népcsoportú emberről jogosan mond rosszat, akkor megkapja a rasszista jelzőt. Pedig a legtöbb esetben senki nem firtatja a faji hovatartozását.

Kicsit ironikus, hogy pont ők papolnak az empátiáról és az elfogadásról, amikor az ilyen emberek ki nem állnak az olyan témákból, amikben fikáznak olyanokat, akik náluk szegényebbek, csúnyábbak, alacsonyabbak, kevésbé divatosabbak stb.

Ezt már rengeteg embernél figyeltem meg, és eléggé ellent mond az általuk olyannyira hangoztatott "élni és élni hagyni"-elvnek.



2023. febr. 14. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Most epp ilyen snowflake tarsadalomban elunk. Aki kisebbseghez tartozik, arrol semmi rosszat nem szabad mondani, mert rogton jon hat sjw es beled all.

Tegnap neztem egy kulfoldi videost pont, a srac is errol a jelensegrol panaszkodott, azt mondja megkapja rendszeresen a homofob jelzot online, ha valamit kritizal, mire benyogte, hogy amugy konkretan o is meleg. Persze biztos utalhatja a sajat csoportjat egy meleg, fekete, azsiai vagy akarmilyen ember is, de o tenyleg csak a tulkapasokrol beszelt.

Kulfoldi interneten nagyon gaz a helyzet. Azt erik el jelenleg a kisebbsegek, hogy azt is maguk ellen forditjak, akik eddig igy-ugy tamogattak oket, vagy rosszabb esetben is semlegesen alltak a temahoz. Twitteren lehet a legjobban kovetni, az elmult fel evben minimum all a bal teljesen. (Itthon azert annyira nem kozponti tema.)

2023. febr. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, ezt valamiért mindig csak a rasszisták tapasztalják, velem valamiért nem jön szembe általánosságban ilyen jelenség.


Egy-egy idióta kivétel meg bárhol, bármikor, bármiben előfordulhat. Ezzel együtt a rasszizmus sokkal súlyosabb probléma, mint rasszizmust kiáltani, úgyhogy ne lőjünk már verébre ágyúval.

2023. febr. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
2 Mondok egy peldat. En egy jatekos kozosseg tagja vagyok, most epp komoly tema, hogy a jatek hogyan reprezentalja a kulonbozo kulturakat. A feketek egesz jol reprezentalva vannak mar, de nyilvan vannak hianyossagok, pl nincs tul sok afrikai jellegu oltozek a jatekban, de van azert, plusz rakas hajstilus, kajak, szoval azert van. Egy zsido csaj egy eve konyorog Twitteren, hogy keruljon be a jatekba 1-2 zsido kaja legalabb, mert az o kulturajuk nulla szinten van jelen. Erre 1-2 fekete lehurrogta, hogy kussoljon, most a feketeken van a sor, mire masok bevedtek, hogy szerintuk megfer egyutt a ketto + ugye a zsidoknak nincs semmi, szoval megkaphatna azt, amit ker, mert nem sok. Erre ok le lettek rasszistazva🤷‍♀️
2023. febr. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es:


Hogy ezt mindig a rasszisták tapasztalják?? Hogy mi van??? Elég hülye következtetés.

Ezek szerint én rasszista vagyok, amiért nem tetszik, hogy manapság mindenkinél pillanatok alatt teljes hitelrontást lehet elérni, csak mert sokan önkényesen dobálóznak ilyen vádakkal.

A sok birka meg egyből el is hiszi, mert már az is elég, ha a rasszizmus gyanúja megfogalmazódik.


A rasszizmus elítélendő, ezt egy normális értékrenddel rendelkező ember így gondolja. A rasszista kelően meg is kapja a magáét a közvélekedés által.

Ám a rasszizmus kiáltása is komoly bűn. Ez egy olyan társadalmi jelenség, amiről nem beszélünk, pedig kellene.


Ám a kérdés marhára nem erre irányult.


A torz megítélésről van szó. Pl.: egy olyan gátlástalan üzletember, aki mindenkin keresztül tapos csak azért, hogy a céljait elérje. Vagy egy olyan plázacica, aki mindenkit kiröhög, aki nem néz ki olyan jól, mint ő stb.

Ezek is ugyanolyan elítélendő viselkedésformák, mint a rasszizmus (itt is felszínes, külsőséges tulajdonságok alapján kategorizálnak be embereket), valamiért az ilyen embereket mégsem ítélik el. Sőt, nagyon gyakran köztiszteletnek örvendenek.

Ha ez a társadalmi jelenség nem torz, akkor én nem tudom, hogy mégis mi.


És nem. Nem csak egy-két ilyen eset van, ez nagyon is gyakori.

2023. febr. 14. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább az a fura, hogy vannak, akik negatívan állnak hozzá egy-egy csoporthoz, de ha van legalább egy valaki, aki az ő barátja/ismerőse, stb.-je, akkor az nem tartozik az ő negatív elképzelési nézetébe: az a valaki rendben van.
2023. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!