Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Barátkoznátok ilyen személyisé...

Barátkoznátok ilyen személyiségű emberrel?

Figyelt kérdés
Nincs tökéletes ember és nem is várom el senkitől, de van egy barátnőm, akiről nem tudom eldönteni, hogy jó-e ha az életem része vagy inkább rossz. Tud a világ legkedvesebb és megértőbb embere is lenni, mindig segítőkész és meghallgat, ha bajom van és ő tényleg olyan, hogy figyel arra mit mondok aztán próbál segíteni. A humora sokszor jó, de néha bántó és gyakran cinikus, mondjuk ezt még el is tudom neki nézni. Viszont rettentően ítélkező, mindenkiről és mindenről meg van a véleménye és ha lehetősége adódik ki is fejti, túlságosan őszínte. Már vannak dolgok, amiket inkább el sem mondok neki, mert tuti ítélkezne, hogy pl.miért kavarok foglalt pasival meg hasonlók. Nem rég volt egy nagy vitán emiatt és amúgy belátja, hogy van ez a rossz tulajdonsága és ígérte, hogy odafigyel erre, de azóta is csinálja. Többször vágott már a fejemhez olyanokat, hogy pl.a női nem szégyene vagyok, mert van, hogy nem vagyok hűséges, de most komolyan egy igaz barát mond ilyet a szemedbe? Mert szerintem nagyon nem. A baj az, hogy közben szeretem őt, mert mindig vidám, szórakoztató és amúgy totál megbízható, sok titkomat megosztottam vele és sose élt vissza semmivel, csak hát az ítélkezése zavaró. Ti tudnátok egy ilyen emberrel barátságban lenni?
2023. febr. 17. 17:20
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
32 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem árt, ha valaki szembesít az igazsággal.
2023. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

"Tud a világ legkedvesebb és megértőbb embere is lenni, mindig segítőkész és meghallgat, ha bajom van és ő tényleg olyan, hogy figyel arra mit mondok aztán próbál segíteni."

Tehát egy tök jó barátról lemondanál azért, mert ha r*banckodsz, akkor a szemedbe mondja, hogy r*banckodsz? Megnyugtatlak, a többi barátnőd is ezt gondolja, csak nem mondja ki.

2023. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs probléma a barátnőddel.

Jól látja a dolgokat, az pedig jó tulajdonság, hogy kimondja az igazat.

2023. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Két példát írtam, ami tényleg akár jogos is lehet, de amúgy baromira rosszul tud esni amikor a semmiből így a pofámba vág dolgokat. És nem csak ilyen dolgokban ítélkezik, hanem mindenben. Pl.az egyik exem szeretett inni hétköznap is és állandóan ezt hallgattam tőle, hogy alkoholista, de sose értettem mit zavarja ez őt, nem az ő pénzéből vette. Vagy a másik, hogy a húgom 20 évesen férjhez ment és úton náluk a baba és ha ez szóba kerül mindig pofákat vág meg sóhajtozik. Ez csak néhány példa, de úgy képzeljétek el, hogy tényleg mindig ítélkezik mindenki felett, pedig köze sincs hozzá.
2023. febr. 17. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag ilyen emberekkel vagyok hajlandó barátkozni. Nekem inkább az a furcsa, hogy szóbaáll veled.
2023. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ítélkezés nem itt kezdődik...
2023. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút, szeretem az őszinte és egyenes embereket, szívesen barátkoznék vele. Persze tud fájni, ha olyat mond, ami téged is érint és negatív, főleg ha te is érzed, hogy van benne igazság. Ha nem bunkó és sértő módon közli, csak normálisan, akkor ez nem az ő hibája. Nem attól igaz barát valaki, hogy mindig a te pártodat fogja. Egy igaz barát pont meg fogja mondani, ha szerinte hülyeséget csinálsz, de így is segít és ott van neked, ha kell. Ez így a jó. Amúgy ezekről a dolgokról a legtöbb embernek megvan a véleménye, csak nem mondják a szemedbe.
2023. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az magában még nem ítélkezés, hogy mindenről van véleménye.

Inkább jó tulajdonság, hogy gondolkozik és nem hazudik másoknak.

2023. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de nekem is van véleményem arról, amiket ő csinál, de nem vágom a fejéhez, mert semmi közöm hozzá és nem is akarnám soha szándékosan megbántani. Neki meg ez a fő hobbija.
2023. febr. 17. 17:41
 10/14 A kérdező kommentje:
Na hát akkor mi az ítélkezés?
2023. febr. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!