Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális ha ragaszkodom a...

Az normális ha ragaszkodom a régi tárgyaimhoz, és nem dobom őket ki, vagy pedig nehezen cserélem le őket?

Figyelt kérdés

Ilyen például a laptopom, nagyon sok ideig megvolt, konkrétan 7 évig, és csak akkor cseréltem le, amikor már egyáltalán nem lehetett használni.


Viszont azóta sem dobtam ki, hanem beraktam a fiókom aljára.


De a mostani telefonom is már 5 éves, lassan lekell cserélnem, és folyamatosan csak halogatom, mert az van a fejemben, hogy mennyi évig kiszolgált, milyen sok jó helyen és országban volt velem, milyen jó élményeim voltak úgy, hogy ez a telefon a zsebemben volt, milyen jó élményeim voltak, amiket ezzel a telefonnal örökítettem meg.


Lassan már tölteni is alig lehet de folyamatosan halogatom a cseréjét.


Ez normális?


2023. febr. 17. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Hát alapvetően nem, mert gyűjtögetsz a nagy semmire. Az a laptop például mi örömet visz a mindennapokba, hogy ott porosodik a fiók alján? Ha kidobnád, attól még az emlékeidben megmaradna, de mondjuk egy ilyen kütyünek nagyon nem kéne ilyen ragaszkodást kiváltania belőled. Az emberekhez is így kötődsz vagy ez csak a kacatokkal van így?
2023. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez még normális.

Akkor, ha pl. ez a 2 laptop van, nincs több.

2023. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Több nincs 😃
2023. febr. 17. 20:48
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Egy tartalék lehet.

Ha például tönkremegy, amit használsz, akkor mit csinálsz?

Viszont akkor évente 2-3 alkalommal nézd meg, töltsd fel, és ellenőrizd, hogy működik-e még.

A telefonodban is lehet akksit cserélni, ha csak az a baja.

2023. febr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Persze, miért ne lenne normális?

Az ember alapvetően ragaszkodik ahhoz, amit megszerzett. Ha úgy vesszük, az is egyfajta emlék. Sőt, más szempontból meg idővel egy technikai ritkaság is lesz.

Persze, vannak olyanok is, mint #1, akinek az, hogy "emlék", nem mond semmit, és igazából a fogyasztói társadalom ideális egyede...

2023. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen megértelek, én is ilyen vagyok. Még megvan az 1991-ben vett régi kistévém, az 1997-ben vett rádiósmagnóm, az 1998-ban vett videóm, az 1999-ben vett walkman-em, stb. Persze, már nem használom őket (bár mindegyik működik még), de azt hiszem, ezeket már mindenképp elteszem emlékbe, akkor is ha már be sem lehet üzemelni. Szerencsére van bőven hely a tárolásukra. :)
2023. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg ők is valahogy így kezdték: [link]
2023. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

#7: Itt most elektronikai eszközökről van szó, nem mindenféle kacat felhalmozásáról.

[link]

2023. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%
#8 Még.
2023. febr. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%
#8: Tudod értelmezni a mondatot is, amit írtam a link előtt? "Így KEZDTÉK" - mármint valami aprósággal, amit valamiért fontosnak éreztek.
2023. febr. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!