Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg akkora probléma ha...

Tényleg akkora probléma ha nem érzem szükségét elköltözni a szüleimtől?

Figyelt kérdés

Lassan 30 leszek, a szülőkkel lakok egy lakásban, párkapcsolatom nincs.

Raktam egy lottót, és azon gondolkoztam, hogy ha nyernék pár tíz milliót és vennék egy saját lakást.


De őszintén nem tudom mennyire lenne nekem jó, hogy munka után haza mehetek oda, aztán ott nézhetem a négy falat egyedül.


Amúgy is van hogy olyan munkarendbe dolgozok, hogy hiába lakunk együtt, van hogy csak a pihenő napomon tudok velük kicsit találkozni, beszélgetni.


Tudom most ez nagy divat, hogy le kell válni a szülőkről, minél előbb önálló életet élni. Sokáig én is ezen stresszeltem magam, aztán rájöttem hogy mekkora hülyeség, és egyébként a társadalmi nyomáson kívül semmi ép értelmes érv nincs mellette.


Persze ha párkapcsolata lenne az embernek, az nyilván már egy másik történet.


2023. febr. 18. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Nem probléma.
2023. febr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem probléma, ha neked nem az. Mindenki maga dönti el hogy hol akar (vagy hol tud) lakni.

Élhetsz egészen addig a szüleiddel még meg nem halnak, ha neked úgy jó.

Csak az ilyen emberek akkor szoktak összezuhanni és idegösszeomlást kapni ha meghalnak a szülők. Mert annyira hozzá voltak szokva hogy együtt éltek, hogy később a szülők halála után már képtelenek önállóan élni, pszichésen betegszenek bele abba ha esetleg egyedül maradnak (nem mindenkinek jön össze rögtön egy párkapcsolat).

Egyre többen élnek egyébként a szüleikkel ha akarnak, ha nem, mert annyira magasak az albérlet árak (a fizetésekhez képest) hogy sokan nem tudják egyedül fizetni (másokkal meg nem akarnak összeköltözni, mert idővel párkapcsolatot szeretnének).

2023. febr. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Nem probléma.

Arra figyelj, hogy próbálj kapcsolatot kialakítani, hogy képes legyél majd később a szülők nélkül is élni.

2023. febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Persze tisztában vagyok vele, hogy a szüleim sem fognak örökké élni, és egyszer majd nem lesznek.


Nyilván vannak baráti, haveri kapcsolataim is.

2023. febr. 18. 11:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezen kívül az ellenkező nemmel is keress kapcsolatot.

Lehet szülők mellett is, ők megértőek.

2023. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egyébként a társadalmi nyomáson kívül semmi ép értelmes érv nincs mellette.

Ez nem nyomas, a legtobb embernek igenye van kicsitt tobb onallosagra mint egy gyerekszoba...

2023. febr. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi probléma! Aki meg nagyon okoskodik, próbál beleavatkozni az életedbe, az finanszírozhatja saját zsebből az elvárásait, ha elfogadod, - nem csak pofázni kell!
2023. febr. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
Mindenki úgy éli a szánalmas kis életét, ahogy akarja.
2023. febr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szülők ezt hogyan élik meg? Szerintem attól függ. Lehet, hogy felneveltek és most már szeretnének kettesben élni. Lehet, hogy a papa szeretne meztelenül szaladgálni otthon stb. A gyermekvállalás nem arról szól szerintem, hogy a gyerek a nyakunkon lóg. Ha neked is lesz gyereked, azt akarod majd, hogy mindig veled legyen és soha ne tudjátok elengedni magatokat? Gondolj bele. Párkapcsolatod így hogy lesz? Egy nőnek sem lesz szimpatikus, ha a mama hotelben élsz, mert azt fogja gondolni, hogy túl kényelmes vagy ahhoz, hogy eltartsd magad. Kényelmesebb otthon élni, mint egyedül eltartani magad, azt fogja gondolni nem lehet veled tervezni. El lehet menni látogatni őket gyakran, akár heti többször is, ha időd engedi, de ha magad miatt nem, akkor legalább miattuk költözz el, hagy éljek a saját életüket. Hagy pajzánkodjanak, jah éljenek kettesben, amíg tudnak.
2023. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!