Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Konfliktuskezelés. Mit teszel...

Konfliktuskezelés. Mit teszel a rosszindulat és a mérhetetlen gyűlölet ellen, ami mindennapos mindenhol, minden területen (utcán, közlekedésben, munkahelyen, boltban stb.) Magyarországon? Hogyan kezeled?

Figyelt kérdés

Néha jó kiadni az ilyet, nem kell benntartani, de van hogy nem akarod bántani a másikat, ezért hagyod, aztán amit ő átadott neked (a dühét), azt te tovább adod egy másiknak, aki lehet meg se érdemelné, de mivel az előző emberrel való "élmény" még benned van, továbbadod neki, egy másik embernek. Ő pedig tovább adja egy másiknak és így tovább... nem jó ez így. Próbálok mindig a békés megoldás felé hajlani akkor is, ha tudom hogy a másikat simán lecsaphatnám a g.cibe, mert gyengébb nálam, de nem teszem. Ebben fejlődnöm kell. Tudom.

Az sem jó, ha az emberek ölik egymást mint az állatok, nem vezet semmi jóra. Láttam már pár verekedést utcán, metrón.. nem jó érzés, hogy az emberek fizikailag ölik egymást. Rossz nézni. Ismerettségi körökben is volt, és én inkább az voltam aki szétszedte a verekedőket és próbálta őket megnyugtatni, kibékíteni. Nem pártoltam senkit. Jobb szeretni mint gyűlölni valakit, és megpróbálni békésen megoldani, nem?

Persze velem is megesett, hogy megtámadtam valakit, de nem ütöttem meg. pl. volt hogy piásan valaki betörte nálunk az ajtót hajnalban (ismerős). Mindenki megrémült, a gyerekek sírtak.. nem bántottam, csak szépen kitessékeltem az ajtón, és elmondtam ha még egyszer ilyet tesz, azt nem fogja ennyivel megúszni. Befejezte, és másnap bocsánatot kért, nem tudta mit csinált, elveszítette az eszét.

Ti hogyan cselekedtek volna?

Próbáljátok a békés megoldást választani? Vagy ha valaki durván beléd áll azt megütöd? Feljelentés, esetleg börtön, tárgyalás lesz belőle attól nem féltek? Nagyon sok munkahelyen pl. büntetett előéletű ember szóba se jöhet, azonnal megy a kukába.


Kicsit hosszú lett, köszönöm aki végigolvasta. Jöhetnek tanácsok és történetek is. Köszönöm.



2023. febr. 20. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére(?) az utcán igazán nagy konfliktusba nem ütköztem még, de nem is akarok. 1-2-en már kóstolgattak (mani, cigi), de kimondtam, hogy "NEM!".

A munkahelyem az más tészta: nagy szégyen, hogy olyan az a hely, amilyen. Sokági nem szóltam vissza, hagytam magamat. Egy ideje visszaszólok, illetve szólok, hogy "Mostmár elég!", így néznek páran, hogy mi történt velem...

2023. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
csak a kiégés és a cinizmus segíthet, mert az emberi hülyeség és rosszindulat határtalan. Vagy alkalmazkodsz vagy frusztrált leszel egész életedben.
2023. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Alkalmazkodás alatt mit értesz? Ha valaki ugat, akkor ugassak én is?
2023. febr. 20. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazan szoktak belemkotni, de ha megesik legyintek meg kinevetem es annyi. Nagyon regota kuzdosportolok.. csak onvedelembol utok vagy ha mast kell megvedeni. Ha mas osszeverekszik hagyom h lerendezzek.. kiveve ha pl not bantanak vagy sima kotekedesbol gyengebbet
2023. febr. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nemes egyszerűséggel pacekba bele szoktam mondani, hogy az aki nincs renben magával, csak az bánt, rombol, gyűlöl. Aki rendben van, az nem tesz ilyet.

Továbbá ha valaki arrogánsan kommunikál, mindig mondom, hogy "Te arrogánsan szóltál hozzám, de én nem úgy szólok vissza. Ahogy te kommuikálsz, az te vagy, ahogy én kommunikálok, az pedig én."

nov. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!