Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 28 évesen elkezdeni nappalin...

28 évesen elkezdeni nappalin egy egyetemet?

Figyelt kérdés

Mellette munka és nem kell annyit dolgozni hogy egy egész fizetés kelljen mert van segítség is.


Ti bevállalnátok? Ismertek olyat aki 30 hoz közel nappalira járt?


2023. febr. 25. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én akkor se mennék vissza nappalira ha fizetnének.
2023. febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%
Nappalira?! Még 18 évesen se!
2023. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon jól gondold meg milyen szak, mert a diplomák háromnegyede már kb. értéktelen a piacon.. szóval nem leszel több a papírral, de az időd az visszafordíthatatlanul elmegy.
2023. febr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többet ér ha levelezőn csinálod meg, és mellette a szakmában dolgozol.
2023. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én estin kezdtem 29 évesen. Ha meg tudtam volna tenni, akkor nappalira jártam volna.
2023. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha csaj vagy segitek anyagilag
2023. febr. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Én érettségi után dolgoztam 4 évet és csak utána kezdtem az egyetemet, mérnöki vonal. Hát azt kell hogy mondjam, hogy vannak itt hallgatók jópáran, akik rögtön érettségi után elkezdték az egyetemet, de még mindig azonos órákra járok velük, annyiszor buktak, pedig 4 év előnyben vannak.


Teljes mértékben egyetem és szakfüggő. Elkezdeni sohasem késő szokták mondani, de itt már nagyon kell figyelni, hogy semmivel se csússzon meg az ember.


Itt nálunk ha jól tanulsz ( mérnököknél a 4-es átlag pl. már nagyon jó ), kapsz havonta 30-40 ezer tanulmányi ösztöndíjat, ha meg tényleg nagyon jól megy akkor felfigyelnek rád és bevonnak szakmai kutatásokba és projektekbe segítőnek, az is havonta 70-80 ezer, abból esetleg írsz egy TDK dolgozatot, az ha jól sikerül az is pénz plusz simán be lehet adni szakdogának is, akkor ha nagyon biztos vagy az elhelyezkedésben és jövőbeli anyagi biztonságban akkor ott van a diákhitel is stb stb..


Jól gondold át, tényleg csak akkor, ha nagyon motivált vagy.

2023. febr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

30 évesen kezdem a tanári szakot. Évekig éltem (élek) külföldön, gyűjtöttem pénzt, hogy meg legyen hozzá az egzisztencia teremtve - ugyanis ez az a hivatás, amit magaménak érzek. Nem bulikázni járok majd az egyetemre, így biztosan kinéznek majd, de ehhez hozzászoktam már.


Szerintem is szakfüggő. Ha konkrét célod van vele s könnyű elhelyezkedni (mint az én esetemben), akkor ne hallgass a sivalkodókra! Ám ha csak egy töltelékszak, ami érdekes, de megélhetést mondjuk nem biztosít, akkor valóban át kell gondolni.


Felteszem, beadtad már s most vacillálsz, hogy elkezdd-e ősszel?


A saját életed, csak egy van belőle; próbáld élni, ahogy tudod. Legfeljebb arcraesel, de feltápászkodsz és mész tovább. Nagyon mást tenni úgysem tudsz : )


F

2023. febr. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Ugh, 30 évesen tanárszakot kezdeni, egyenlő a nettó önf.szonlövéssel. Miért vagy önmagad ellensége?
2023. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8as, te adsz olyan tanácsot, hogy ne menjen olyanra, ami "megélhetést nem biztosít"?


35 évesen fogsz olyan pályára lépni ahol 14 évig fixen emelés nélkül kapsz garantált bérminimumot...

2023. febr. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!